05.08.2019 08:15

Dwayne "The Rock" Johnson zagra w filmach Marvela? W kogo miałby się wcielić gwiazdor "Szybkich i wściekłych"?

Twórca Deadpoola zasugerował, że Dwayne "The Rock" Johnson jest idealnym kandydatem do jednej z ról w "Deadpoolu 3". Aktor odpowiedział na propozycję.

Dwayne Johnson
foto: USA TODAY Network/Sipa USA/East News

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery filmu "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw". Czytasz na własną odpowiedzialność!

Do kin wszedł najnowszy film osadzony w uniwersum "Szybkich i wściekłych". Mowa o spin-offie zatytułowanym "Hobbs and Shaw". Produkcję obejrzał już Rob Liefeld - twórca komiksowego Deadpoola, który ściśle współpracował z filmowcami przenoszącymi przygody wygadanego najemnika na duży ekran. Liefeld uważa, że Dwayne "The Rock" Johnson idealnie pasowałby do roli przeciwnika w trzeciej części przygód Deadpoola

"Deadpool 3" - Dwayne "The Rock" Johnson dołączy do MCU?

Najnowsza odsłona przygód Luke'a Hobbsa (Johnson) i Deckarda Shawa (Jason Statham) została powołana do życia przez Davida Lietcha - reżysera odpowiedzialnego nie tylko za "Atomic Blonde" i "Johna Wicka", ale również "Deadpoola 2". W filmie "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw" pojawia się występ gościnny Ryana Reynoldsa - człowieka, który nie tylko wciela się w Deadpoola, ale według wielu fanów jest Deadpoolem. Liefeld połączył znajome elementy z nowym czynnikiem - Dwaynem Johnsonem i wpadł na genialny pomysł. Wcielenie gwiazdora do MCU

Na Instagramie Liefelda pojawił się post, w którym twórca sugeruje, którego komiksowego bohatera mógłby zagrać gwiazdor "Szybkich i wściekłych". 

"

Najdroższy The Rocku, w oparciu o chemię, która wytworzyła się pomiędzy tobą a naszym wspólnym przyjacielem, wierzę, że kolejnym logicznym krokiem w twojej karierze, będzie dołączenie do filmowego uniwersum Marvela jako Garrison Kane w kolejnej części "Deadpoola". Jesteś naturalnym Kanem i już wielbią cię miliony fanów komiksów, którzy są podekscytowani jego przygodami od czasów, kiedy go po raz pierwszy wprowadziłem na kartach "X-Force" #2. Twój kumpel, Rob! "

Fani komiksów rzeczywiście od dawna marzą, żeby Johnson dołączył do MCU. Teraz kiedy Disney przejął prawa do postaci Marvela dotychczas należących do studia FOX, Deadpool najprawdopodobniej będzie funkcjonował w tym samym świecie, co Avengers. Garrison Kane zadebiutował w 1991 roku w drugim numerze komiksu "X-Force". Został stworzony przez Lifelda i Fabiana Niciezę, jako były towarzysz broni Cable'a z grupy najemników zwanej Six Pack. Po walce z klonem Cable'a znanym jako Stryfe, Kane stracił kończyny. Żeby móc nadal normalnie funkcjonować, zgłosił się wraz z Deadpoolem do programu Weapon X, gdzie ręce i nogi zastąpiono cybernetycznymi protezami. 

Weapon X vol. 2# 5

Po przeistoczeniu się w cyborga, Kane pokazał swoją prawdziwą naturę, wielokrotnie ścierając się z Cablem i Deadpoolem. 

Co ciekawe, The Rock postanowił odpowiedzieć Liefeldowi na ofertę. 

"

Najdroższy Robie, dziękuję ci, amigo. To prawda, w filmie "Hobbs i Shaw" pojawiła się niesamowita chemia pomiędzy naszym wspólnym przyjacielem. Skoro stworzyłeś postacie, w jaki sposób Garrison Kane zostaje sam na sam z [emotikonki]? "

Jak widać, Johnson zgodził się z Liefeldem, ale to nie od niego zależy casting, scenariusz i ewentualne powstanie trzeciej części "Deadpoola". 

Twórca Deadpoola uważa, że grupa X-Force jest w stanie zagrozić Avengers
Twórca Deadpoola uważa, że grupa X-Force jest w stanie zagrozić Avengers
Przeczytaj także Twórca Deadpoola uważa, że grupa X-Force jest w stanie zagrozić Avengers

"Deadpool 3" - kiedy premiera?

Na razie o kolejnych przygodach Wade'a Wilsona nic nie wiadomo. Kevin Feige wielokrotnie potwierdził, że umowa z Disneya z FOX nie wpłynie w żaden sposób na kolejne filmy z Deadpoolem w roli głównej. Szef Disneya zapewnił z kolei, że potencjalne sequele nadal będą przeznaczone dla widzów pełnoletnich. Do tej pory nie zdradzono, jednak kiedy zobaczymy ciąg dalszy o zwariowanym najemniku i jego nowych przyjaciołach. Fanom Deadpoola pozostaje więc czekać, mając nadzieję, że sugestia Liefelda wejdzie w życie i Dwayne Johnson wystąpi u boku Ryana Reynoldsa nie tylko w obrębie serii "Szybcy i wściekli". 

Czy Dwayne Johnson pasuje do roli Garrisona Kane'a?

Zobacz też: David Leitch o "Deadpoolu 3". Co się stanie z serią po przejęciu przez Disneya? 

Tagi: News Deadpool Szybcy i wściekli Dwayne Johnson Marvel Komiks Marvel Comics Hobbs and Shaw