09.07.2019 14:41

Dwie części "Halloween" zadebiutują jesienią 2020 roku?

Według niepotwierdzonych informacji David Gordon Green pracuje nie nad jednym, ale nad dwiema kontynuacjami "Halloween" z 2018 roku, których premiera ma sie odbyć w tym samym czasie.

Halloween
foto: kadr z filmu Halloween

W 2018 roku przypadł 40. rocznica premiery jednego z kultowych filmów kina grozy - "Halloween" Johna Carpentera. Produkcja przetarła szalki slasherom i szybko przerodziła się w serię horrorów, obejmujących 10 tytułów, w tym dwie części remake'ów w rezyserii Roba Zombie. Z tej okazji David Gordon Green przygotował bezpośrednią kontynuację oryginalnego filmu z 1978 roku, ignorującą wszystkie poprzednie sequele. Nowe "Halloween" odniosło spory sukces, który sprawił, że szefowie studia Blumhouse zdecydowali się powołać do życia kolejną część mrocznej opowieści o Michaelu Myersie i Laurie Strode. Nie wykluczone, że filmowiec pracuje jednocześnie nad dwoma sequelami jednocześnie.

"Halloween 2" i "Halloween 3" - powstają jednocześnie?

Informacja po raz pierwszy pojawiła się na stronie Bloody Disgusting. Autor artykułu zastrzegł jednak, że nie została ona w żaden sposób potwierdzona. Praca nad dwiema częściami "Halloween" są więc na razie jedynie plotką. Jednak na tyle ciekawą, że warto o niej wspomnieć. Jak podaje anonimowe źródło związane z produkcją, które według redaktora portalu jest bardzo rzetelne, Blumhouse produkuje jednocześnie dwa sequele opowieści o podstarzałym psychopatycznym zabójcy, polującym na swoją niedoszłą ofiarę oraz jej córkę i wnuczkę.

Najciekawsze jest jednak to, że premiera obu filmów ma się odbyć w październiku 2020 roku. Na razie nie wiadomo czy oba sequele miałby się ukazać tego samego dnia, czy w pewnych odstępach czasowych. Autor artykuły z Bloody Disgusting przekazał tę informację w świat nie tylko dlatego, że ufa swojemu źródłu. Podczas powstawania kontynuacji z 2018 roku studio Blumhouse brało pod uwagę stworzenia za jednym zamachem dwóch części. Myślano również o nakręceniu od razu całej nowej trylogii. Finalnie porzucono ten pomysł.

Jamie Lee Curtis (Halloween)
Jamie Lee Curtis (Halloween)
Przeczytaj także Czy rozpoczęto już prace nad kolejną częścią "Halloween"? Jason Blum podzielił się zdjęciem z Jamie Lee Curtis

"Halloween" - czy w 2020 roku zobaczymy dwa sequele?

Na razie trudno spekulować na temat rzekomych sequeli "Halloween", bo oficjalnie nie potwierdzono, że ruszyły prace nad kontynuacją serii. Co prawda Jason Blum zasugerował na początku lata 2019 roku, że obecnie trwają przygotowywania do powrotu Michaela Myersa, ale do tej pory nie powiedziano wprost, że film rzeczywiście powstanie. Oczywiście biorąc pod uwagę 250 milionów dolarów, które zarobiło "Halloween" z 2018 roku, ogłoszenie rozpoczęcia zdjęć do horroru jest jedynie kwestią czasu. Fanom "Hallowen" pozostaje więc czekać na dalsze informacje.

Zobacz też: Czy Michael Myers w nowym „Halloween” będzie starym dziadem?

Tagi: News Halloween Horror Michael Myers