19.07.2018 17:41

Dystrybutor filmu „Dywizjon 303” ostrzega na plakacie: „Nie pomyl filmu”

Czegoś takiego jeszcze nie było! Dystrybutor filmu „Dywizjon 303” z Piotrem Adamczykiem i Maciejem Zakościelnym w rolach głównych postanowił zażartować (?) i na plakacie umieścił informację, by nie pomylić go z międzynarodową produkcją „303. Bitwa o Anglię”.

Dywizjon 303 nie pomyl
foto: B.Mrozowski; Prospect 3 - Maciej Zakościelny i Iwan Rheon w roli Jana Zumbacha

Kino Świat zaprezentowało właśnie pierwszy polski zwiastun filmu „303. Bitwa o Anglię”, w którym międzynarodowa obsada wciela się w polskich lotników z legendarnego Dywizjonu 303. Dystrybutor innego filmu na ten sam temat, który - podobnie jak „303. Bitwa o Anglię” - również zadebiutuje w kinach w sierpniu 2018, nie zwlekając, również udostępnił nowy materiał promocyjny swojej produkcji. Jest nim plakat, na którym nad głowami głównych bohaterów widnieje duży żółty pasek z napisem: „Nie pomyl filmu! Prawdziwa historia Dywizjonu 303 na podstawie książki Arkadego Fiedlera dopiero od 31 sierpnia w kinach”. Naprawdę. To nie żart internautów. 

Dywizjon 303

Nie pomyl filmu - przestroga na plakacie „Dywizjonu 303”

Plakat nie jest żartem internautów i nie został spreparowany przez żadnego domorosłego grafika. Dystrybutor „Dywizjonu 303”, Mówi Serwis, umieścił go zarówno na swojej oficjalnej stronie internetowej, jak i w mediach społecznościowych. 

Na reakcje odbiorców tej kuriozalnej formy promocji nie trzeba było długo czekać. Jeden z użytkowników serwisu wykop.pl skomentował akcję w następujący sposób:

Nie pomyl filmu

Dwa filmy o Dywizjonie 303 trafią do kin w sierpniu 2018

Reżyserem filmu „Dywizjon 303” jest Denis Delić („Ja Wam pokażę!”). Obraz został oparty na książce Arkadego Fiedlera o Dywizjonie 303, która - jak sugeruje plakat - opowiada jedyną prawdziwą historię polskich lotników biorących udział w bitwie o Anglię. W obsadzie znaleźli się m.in. Piotr Adamczyk (Witold Urbanowicz), Maciej Zakościelny (Jan Zumbach), Antoni Królikowski (Witold "Tolo" Łokuciewski), Krzysztof Kwiatkowski (Mirosław "Ox" Ferić) i Jan Wieczorkowski (Ludwik Witold Paszkiewicz). Premiera produkcji odbędzie się 31 sierpnia 2018.

Za reżyserię nieprawdziwego (zdaniem Movie Serwis) filmu o słynnym Dywizjonie, „303. Bitwa o Anglię”, odpowiada wyróżniony nagrodami BAFTA i Emmy David Blair, który w swojej produkcji zgromadził międzynarodową obsadę. Witolda Urbanowicza zagra Marcin Dorociński, w Jana Zumbacha wcieli się gwiazda „Gry o tron”, Iwan Rheon, w Witolda Łokuciewskiego - Sławomir Doliniec, a w Mirosława Fericia - Filip Pławiak. W filmie wystąpi także Milo Gibson, syn Mela Gibsona, znany m.in. z oscarowej produkcji „Przełęcz ocalonych”. „303. Bitwa o Anglię” trafi na ekrany polskich kin 2 tygodnie przed „Dywizjonem 303” - 17 sierpnia 2018. 

Proszę się nie martwić, na pewno tych filmów nie pomylimy.

Czy zamierzasz pomylić filmy o Dywizjonie 303?

Natalia Hluzow
Tagi: Dywizjon 303 303. Bitwa o Anglię