Dzieciak staje się superbohaterem w 1. zwiastunie „Shazama!”

Kamil Kacperski
22.07.2018 10:41
Dzieciak staje się superbohaterem w 1. zwiastunie „Shazama!” Fot. kadr z wideo

Billy Batson to z pozoru zwykły nastolatek. Zostaje jednak wybrany przez czarodzieja zwanego... Czarodziejem, do dzierżenia mocy, która uczyni go najpotężniejszym człowiekiem na świecie. Czy 14-letni chłopak poradzi sobie z tą odpowiedzialnością?

Odpowiedź brzmi: pewnie tak. Zanim jednak to zrobi, to w iście nastoletnim stylu na początku nie weźmie całej sytuacji na poważnie. Pierwszy zwiastun „Shazama!” pokazuje, że twórcy filmowego oddziału DC jednak wiedzą, że istnieją kolory inne niż szary, niebieski i czarny, a także potrafią napisać dialogi, które brzmią bardzo naturalnie i nie są jedynie poważnymi dyskusjami na temat tego, czy kosmita z Kryptonu może w ogóle mieć dobre serce i pomagać ludziom, ponieważ jest to właściwy sposób postępowania. 

Zostawmy jednak „BvS: Świt Sprawiedliwości” w tyle, bo wygląda na to, że tak zrobiło również samo DC. „Shazam!” opowiada historię 14-letniego Billy'ego Batsona, który jest sierotą. Po kilku ucieczkach z domów dziecka zostaje adoptowany. Okazuje się, że rodzina przyjęła w swoje progi również Freddiego Freemana, który jest niepełnosprawnym nerdem uwielbiającym superbohaterów. W wyniku konfliktu między Billym a chłopakami, którzy znęcają się nad Freddiem, Batson zostaje odnaleziony przez pewnego czarodzieja:

Shazam!, czyli płomyk nadziei DC

Ów jegomość przekazuje nastolatkowi swoje własne moce. Ku przerażeniu Billy'ego okazuje się, że po wypowiedzeniu magicznego słowa „Shazam!” zamienia się on w dorosłego superbohatera o aparycji Zachary'ego Leviego. Mogło być gorzej, więc Batson prędko zdradza swój sekret Freddiemu i wspólnymi siłami chłopcy zaczynają sprawdzać możliwości Shazama. 

W tle przygrywa zremiksowana (i mocno ocenzurowana) wersja utworu „Humble” Kendricka Lamara, dialogi są pełne humoru i nastoletniej ekscytacji, a sam „Shazam!” wygląda na film, który może w końcu zerwać ze stereotypem twierdzącym, że DC to tylko mrok, smutek, płacz, szaro-bura kolorystyka, a bycie superbohaterem to najbardziej przykry obowiązek na świecie. W zwiastunie „Shazama!” widzimy, że dzieciaki zwyczajnie cieszą się z powodu mocy Billy'ego, a Zachary Levi wcielający się w Shazama bardzo dobrze przekazuje ten entuzjazm w swojej grze aktorskiej. 

Shazam! - kiedy premiera?

DC twierdzi w zwiastunie, że aby uratować świat wystarczy jedno magiczne słowo. Czy okaże się zatem, że aby uratować filmowe uniwersum wystarczy jeden magiczny film? O tym przekonamy się w kwietniu 2019 roku, kiedy to „Shazam!” trafi na ekrany kin. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.