„Dzień Niepodległości: Odrodzenie” w telewizyjnym spocie

Robert Skowronski
04.04.2016 07:59
„Dzień Niepodległości: Odrodzenie” w telewizyjnym spocie Fot. kadr z wideo

W materiale wideo pada pytanie „czy powinniśmy być zaniepokojeni?”. Gdybyśmy byli na miejscu bohaterów to odpowiedź brzmiałaby „tak”, gdyż obcy nie próżnują w ponownym najeździe na Ziemię.

„Dzień Niepodległości: Odrodzenie” trafi do polskich kin 24 czerwca 2016 roku. Reżyserem obrazu jest Roland Emmerich, a w obsadzie znalazła się cała plejada gwiazd: Liam Hemsworth, Jeff Goldblum, Bill Pullman, Judd Hirsch, Vivica A. Fox, Brent Spiner, Charlotte Gainsbourg, Jessie Usher i Sela Ward.

O czym będzie opowiadać film? Studio 20th Century Fox udostępniło synopsis dzieła:

Zawsze wiedzieliśmy, że wrócą. „Dzień Niepodległości” zredefiniował filmowy gatunek, następny epicki rozdział dostarcza globalnego spektaklu na niewyobrażalną skalę. Korzystając ze zdobytej obcej technologii narody Ziemi współpracowały przy programie obrony planety. Jednak nic nie jest w stanie przygotować nas do zetknięcia z niespotykaną siłą przybyszów. Tylko pomysłowość kilku dzielnych mężczyzn i kobiet może ocalić nasz świat od zniszczenia.

Zobaczcie telewizyjny spot filmu „Dzień Niepodległości: Odrodzenie”:

Wcześniej mieliśmy okazję ujrzeć zwiastun obrazu udostępniony z okazji amerykańskiego Super Bowl 2016. Już wtedy wiedzieliśmy, że w kontynuacji dzieła z 1996 roku nie zobaczymy Willa Smitha. Powodem tego jest to, że gaża, której żądał aktor była zbyt wysoka dla studia. Wprowadzono jednak postać syna Stevena Hillera, czyli bohatera granego przez Smitha, a jego zniknięcie z filmu wytłumaczono tym, że zginął w wybuchu.

Roland Emmerich, reżyser dzieła, został spytany o to jak tym razem obcy będą się prezentować na ekranie:

W porównaniu do pierwszej części są dużo gorsi. Wcześniej wykorzystywane były kukiełki, teraz mamy technikę komputerową i zespół, który wykonał niesamowitą pracę.

Twórca opowiedział także o tym jak wygląda filmowy świat po upływie 20 lat:

Zginęły 2 albo 3 miliony osób, więc każdy kogoś stracił. To zupełnie nowa rzeczywistość, w której wiadomo, że obcy kiedyś powrócą. Świat musi się w końcu zjednoczyć, ale w bardzo zorganizowany sposób. Narody współpracują ze sobą w programie obrony.

Pełnej rozmowy z reżyserem możecie posłuchać poniżej:

Pod adresem www.warof1996.com uruchomiono stronę, która opisuje szczegółową historię inwazji obcych z 1996 roku, czyli wtedy kiedy rozgrywała się historia z pierwsze części „Dnia Niepodległości”.

Jak Wam się podoba spot „Dnia Niepodległości: Odrodzenie”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.