Dziki Zachód „Siedmiu wspaniałych” w 1. zwiastunie

Robert Skowronski
20.04.2016 13:57
Dziki Zachód „Siedmiu wspaniałych” w 1. zwiastunie Fot. kadr z wideo

Gwiazdorska obsada zaprezentowała się w 1. oficjalnym zwiastunie nowej wersji słynnego westernu Johna Sturgesa. Zobaczcie trailer filmu „Siedmiu wspaniałych”.

W 1960 roku na ekrany wszedł obraz opowiadający o mieszkańcach biednej meksykańskiej wioski, którzy wynajęli zawodowych rewolwerowców, by chronić się przed bandą niejakiego Calvero. Ten obraz to dziś już klasyka kina o Dzikim Zachodzie. Tak jak bracia Coen stworzyli własną wersję „Prawdziwego męstwa”, tak też postąpił Antoine Fuqua z „Siedmioma wspaniałymi”.

Reżyser ma na koncie m.in. takie filmy, jak „Do utraty sił” czy „Dzień próby” z Danzelem Washingtonem. Właśnie ten aktor będzie jedną z gwiazd w nowym dziele twórcy, który współpracował z nim już dwukrotnie. Na ekranie zobaczymy istną hollywoodzką śmietankę, gdyż w filmie wystąpią też Ethan Hawke, Chris Pratt, Vincent D’Onofrio, Haley Bennett, Byung Hun Lee, Jason Momoa, Matt Bomer, Peter Sarsgaard i Billy Slaughter.

Jak będą wyglądały ich rewolwerowe pojedynki, jazda w siodle i mrużenie oczu od promieni zachodzącego słońca, możecie sprawdzić w zapowiedzi „Siedmiu wspaniałych”:

Wersja Fuquy będzie subtelnie różnić się od oryginału. To dlatego, że tym razem miasto Rose Creek będzie pod kontrolą bezlitosnego przemysłowca Bartholomewa Bogue'a (Peter Sarsgaard). Scenariusz do westernu przygotował autor serialu „Detektyw” - Nic Pizzolatto razem z Richardem Wenkiem („Niezniszczalni 2”). 

Muzykę do filmu przed swoją śmiercią zdążył skomponować James Horner. Partytura została stworzona w tajemnicy, po przeczytaniu przez dyrygenta scenariusza. Reżyser otrzymał nuty od zespołu flecistów. Horner zginął w katastrofie lotniczej w wieku 61 lat. W swoim życiu był 10-krotnie nominowany do nagrody Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Otrzymał także Oscara za muzykę do „Titanica”. W sumie do statuetki był nominowany siedmiokrotnie.

Oryginał z 1960 roku był inspirowany klasycznym obrazem Akiry Kurosawy, „Siedmioma samurajami” z 1954. W wersji Sturgesa na ekranie pojawili się m.in. Yul Brynner, Steve McQueen, Charles Bronson, James Coburn oraz Robert Vaughn

Jak Wam się podoba zwiastun nowych „Siedmiu wspaniałych”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.