07.12.2016 10:42

Dziwna Emily dostanie pełnometrażową animację

Postać, której twórcą jest Rob Reger dostanie nowe życie na wielkim ekranie. Powstanie kinowa wersja „Dziwnej Emily”.

Dziwna Emily dostanie pełnometrażową animację
foto: materiały prasowe

Początki Emily to żywot na naklejkach rozdawanych w sklepach z płytami i skate shopach promujących firmę założoną przez Roba Regera, czyli Cosmic Debris Etc. Inc, która tworzyła ubrania dla deskorolkarzy. Emily została zaprojektowana przez przyjaciela Regera, czyli Nathana Carrico w 1991 roku.

Projekt pełnometrażowej animacji ma powstać na potrzeby Amazon Studios. Jeszcze nie wiadomo kto będzie odpowiadać za realizację filmu o drobnej, 13-letniej dziewczynce o bladej karnacji, czarnych włosach z grzywką, w czarnej, krótkiej sukience z rajstopami o tym samym kolorze oraz wielkimi białymi butami. Dark Horse Entertainment negocjuje warunki bycia producentem całości. Produkować ma też Rob Reger do spółki z Keithem Goldbergiem z Dark Horse.

Towarzyszami Emily są koty Mystery, Miles, Sabbath oraz Nee-Chee. Są równie wyjątkowe jak ich imiona: jeden jest liderem grupy, drugi to wielki improwizator, trzeci wygląda jak dandys, czwarty to nihilista i na dodatek prowokator. Wszyscy zadebiutowali na kratach komiksów w 2005 roku. Już wcześniej myślano o przeniesieniu historii na ekran, a w projekcie widziano Chloe Grace Moretz. Scenariusz miała przygotować Melissa Wallack, odpowiedzialna za tekst „Witaj w klubie”. Wówczas planowano stworzenie aktorskiego filmu.

Dziwna Emily funkcjonuje jako symbol kontestacji, bycia poza głównymi nurtami, a także feminizmu. Z jej charakteru, zainteresowań, planów, pomysłów i rozwiązań wynika bardzo wyraźne przesłanie: walcz z przeciętnością, nie pozwól wpełznąć jej do codzienności, „bądź inna, albo znikaj”.

Na polskim rynku ukazały się „Tajna księga dziwów” oraz „Dziwna Emily”. Autorem ich tłumaczenia jest Bartosz Wierzbięta, odpowiedzialny za dubbing do „Shreka”.

Robert Skowronski
Tagi: News