"E.T." doczekał się sequela. Zobacz spotkanie po latach uroczego kosmity i dorosłego Elliotta
29.11.2019 09:02
"E.T." doczekał się sequela. Zobacz spotkanie po latach uroczego kosmity i dorosłego Elliotta Fot. kadr z filmu A Holiday Reunion

Fani "E.T." od prawie 40 lat czekali na powrót kosmity, który zaprzyjaźnił się z Elliottem. W końcu się doczekali krótkometrażowego sequela.

Z okazji Święta Dziękczynienia na Ziemię powrócił ukochany kosmita niejednego fana kina - E.T., czyli główny bohater kultowej produkcji Stevena Spielberga z 1982 roku. Produkcja doczekała się krótkometrażowego sequela, który trafił do sieci.

"E.T. A Holiday Reunion" - kontynuacja filmu Stevena Spielberga

Na YouTube zadebiutował 4-minutowy film "A Holiday Reunion", który pokazał powrót E.T. i jego ponowne spotkanie z Elliotem, który po 37 latach jest już dorosłym mężczyzną mieszkającym w domu u boku szczęśliwej rodziny. Jak prezentuje się po latach wzruszające spotkanie międzygalaktycznych przyjaciół?

Krótkometrażówka odtwarza wiele słynnych scen z produkcji Spielberga - między innymi najbardziej znany fragment - lot rowerem na tle księżyca. Słyszymy też ikoniczną muzykę skomponowaną przez Johna Williamsa. Główny bohater zaprzyjaźnił się bowiem z dziećmi Elliotta, w którego po latach ponownie wcielił się Henry Thomas. Tym razem obeszło się jednak bez negatywnych wątków, zagrażających życiu kosmity. E.T. szybko nadrobił zaległości dotyczące współczesnego świata - poznał internet, gogle VR i smart urządzenia RTV. Nie bez powodu. "A Holiday Reunion", to świąteczna reklama firmy Xfinity, której produkty sprytnie ukryto w krótkometrażowym sequelu "E.T.". Xfinity to dostawca kablówki, szybkiego internetu i telefonii.

Przeczytaj także

Thomas skomentował swój powrót w rozmowie z Deadline.

Widzowie dostaną wszystko, czego oczekiwali od sequela, ale bez żadnych bezsensownych wątków, które mogłyby zniszczyć piękno oryginału i wyjątkowe miejsce w ludzkich umysłach i sercach.

Twórcy filmu postawili na wierne oddanie ducha oryginału. E.T. jest animowany w tradycyjny sposób, więc podczas oglądania "A Holiday Reunion" sentyment jest jeszcze silniejszy.

Przeczytaj także

W 2018 roku przedstawiciele Google wpadli na podobny pomysł, odtwarzając po latach słynne sceny z filmu "Kevin sam w domu" z Macaulayem Culkinem w roli głównej.

Przeczytaj także

Zobacz też: Macaulay Culkin powrócił do roli Kevina w reklamie Google Assistant

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.