Easter Egg ze „Świata Wayne’a” w „Bohemian Rhapsody”. Czy fani Queen to zauważą?

Aleksandra Degórska
26.10.2018 16:07
Easter Egg ze „Świata Wayne’a” w „Bohemian Rhapsody”. Czy fani Queen to zauważą? Fot. kadr z wideo

Twórcy filmu „Bohemian Rhapsody” postanowili puścić oko w stronę fanów Queen.

2 listopada 2018 do polskich kin wejdzie film „Bohemian Rhapsody” dotyczący historii Queen, w którym w główną rolę Freddiego Mercury'ego wcielił się aktor Rami Malek. Produkcja pokazuje historię Queen, od korzeni zespołu stworzonego przez londyńskich studentów, po legendarny koncert na Live Aid w 1985 roku. W obrazie zobaczymy ewolucję zespołu oraz późniejszą walkę Freddiego z AIDS.

Easter Egg w filmie „Bohemian Rhapsody”

Wielu osobom bacznie obserwującym wszystko to, co dzieje się wokół produkcji, umknął jeden szczegół - w filmie „Bohemian Rhapsody” pojawił się aktor komediowy Mike Myers, którego dobrze kojarzą fani Queen. Wystąpił on w filmie „Świat Wayne’a”, w którym to bohaterowie słuchają „Bohemian Rhapsody” w samochodzie machając głowami. Scena z filmu stała się najbardziej rozpoznawalnym fragmentem tego obrazu.

W filmie „Bohemian Rhapsody” Mike Myers wciela się w fikcyjną postać Raya Fostera z EMI. Jego bohater został luźno oparty na autentycznej postaci - Royu Featherstonie, szefie EMI.

Roy Foster załamał się, gdy usłyszał pierwszy raz 6-minutowy utwór „Bohemian Rhapsody”. Nie chciał wydać tak długiego singla, bo uważał, że nikt do tego utworu nie będzie łupać głową w samochodzie... i tutaj mamy właśnie easter egg.

Soundtrack z filmu „Bohemian Rhapsody”

Ścieżka dźwiękowa z filmu o Queen ukazała się 19 października 2018. Największą atrakcją soundtracku są nagrania audio z występu Queen na Live Aid, które ukażą się pierwszy raz na oficjalnym wydawnictwie grupy.

Na krążku znalazły się nowe wersje starych utworów, koncertowe rarytasy, a także wybór najlepszych nagrań studyjnych. Jeżeli chcielibyście zdobyć tę płytę to możecie wziąć udział w konkursie na Antyradio.pl, w którym do wygrania są 3 płyty z soundtrackiem z filmu „Bohemian Rhapsody”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.