Easter Egg ze „Świata Wayne’a” w „Bohemian Rhapsody”. Czy fani Queen to zauważą?

Aleksandra Degórska
26.10.2018 16:07
Bohemian Rhapsody easter egg|undefined Fot. kadr z wideo

Twórcy filmu „Bohemian Rhapsody” postanowili puścić oko w stronę fanów Queen.

2 listopada 2018 do polskich kin wejdzie film „Bohemian Rhapsody” dotyczący historii Queen, w którym w główną rolę Freddiego Mercury'ego wcielił się aktor Rami Malek. Produkcja pokazuje historię Queen, od korzeni zespołu stworzonego przez londyńskich studentów, po legendarny koncert na Live Aid w 1985 roku. W obrazie zobaczymy ewolucję zespołu oraz późniejszą walkę Freddiego z AIDS.

Easter Egg w filmie „Bohemian Rhapsody”

Wielu osobom bacznie obserwującym wszystko to, co dzieje się wokół produkcji, umknął jeden szczegół - w filmie „Bohemian Rhapsody” pojawił się aktor komediowy Mike Myers, którego dobrze kojarzą fani Queen. Wystąpił on w filmie „Świat Wayne’a”, w którym to bohaterowie słuchają „Bohemian Rhapsody” w samochodzie machając głowami. Scena z filmu stała się najbardziej rozpoznawalnym fragmentem tego obrazu.

W filmie „Bohemian Rhapsody” Mike Myers wciela się w fikcyjną postać Raya Fostera z EMI. Jego bohater został luźno oparty na autentycznej postaci - Royu Featherstonie, szefie EMI.

Roy Foster załamał się, gdy usłyszał pierwszy raz 6-minutowy utwór „Bohemian Rhapsody”. Nie chciał wydać tak długiego singla, bo uważał, że nikt do tego utworu nie będzie łupać głową w samochodzie... i tutaj mamy właśnie easter egg.

Soundtrack z filmu „Bohemian Rhapsody”

Ścieżka dźwiękowa z filmu o Queen ukazała się 19 października 2018. Największą atrakcją soundtracku są nagrania audio z występu Queen na Live Aid, które ukażą się pierwszy raz na oficjalnym wydawnictwie grupy.

Na krążku znalazły się nowe wersje starych utworów, koncertowe rarytasy, a także wybór najlepszych nagrań studyjnych. Jeżeli chcielibyście zdobyć tę płytę to możecie wziąć udział w konkursie na Antyradio.pl, w którym do wygrania są 3 płyty z soundtrackiem z filmu „Bohemian Rhapsody”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.