25.02.2020 13:08

Eddie Redmayne jako słynny seryjny morderca w thrillerze "The Good Nurse"

Eddie Redmayne pokaże nam swoje mordercze oblicze? Aktor ma wcielić się w słynnego seryjnego mordercę. W filmie ma się pojawić też Jessica Chastain.

Foto: Rebecca Cabage/Invision/AP/East News
Foto: Rebecca Cabage/Invision/AP/East News

Aktor znany przede wszystkim z występów w "Teorii wszystkiego" oraz serii "Fantastyczne zwierzęta" pokaże nam swoje mroczne oblicze? Bardzo możliwe. Jak bowiem donosi portal Deadline, Eddie Redmayne jest bliski otrzymania roli słynnego seryjnego mordercy zwanego "Aniołem Śmierci". Angaż do filmu negocjuje również Jessica Chastain. Kim był zbrodniarz, którego historię przyjdzie nam poznać?

"The Good Nurse" - Eddie Redmayne jako słynny seryjny morderca

Charles Cullen to seryjny morderca, który odsiaduje obecnie karę 12-krotnego dożywocia. Został skazany za doprowadzenie do śmierci około 22 pacjentów (i usiłowanie zabicia 3 kolejnych), w ciągu swojej 16-letniej kariery pielęgniarza. Sam Cullen, nazywany przez media "Aniołem Śmierci", przyznał się do aż 40 mordów, a amerykańskie media mówią nawet o 300.

Charles Cullen, Foto: ASSOCIATED PRESS/East News
Foto: Lions Gate/Courtesy Everett Collection
Foto: Lions Gate/Courtesy Everett Collection
Przeczytaj także Top25: Najlepsze filmy o seryjnych mordercach i psychopatach. Wśród nich "Siedem" i "Zodiak"

Swoje ofiary mordował poprzez podawanie toksycznych dawek leków. W jego mniemaniu działał słusznie, bowiem pomagał "ulżyć w cierpieniu i bólu" swoich pacjentom. Dzięki przyznaniu się do winy i współpracy z prokuraturą udało mu się uniknąć kary śmierci.

Foto: kadr z wideo
Foto: kadr z wideo
Przeczytaj także 12 najbardziej przerażających cytatów seryjnych morderców, tłumaczących ich motywy

Cullen został ostatecznie schwytany przez dwóch detektywów z wydziału zabójstw z Newark. W śledztwie pomagała im była współpracowniczka mordercy, Amy Loughren. To właśnie jej rolę negocjuje Jessica Chastain. Loughren ryzykowała życiem nie tylko swoim, ale także całej swojej rodziny, by pomóc w złapaniu "Anioła Śmierci".

źródło: shutterstock.com
źródło: shutterstock.com
Przeczytaj także TOP 10: Najsłynniejsi seryjni mordercy, wśród nich Ted Bundy i Zodiak

Reżyserem filmu "The Good Nurse" jest nominowany do Oscara Tobias Lindholm, któremu zawdzięczamy niektóre odcinki "Mindhuntera". Scenariusz wyjdzie zaś spod pióra Krysty Wilson-Cairns, która napisała skrypty do między innymi "1917" i "Penny Dreadful"

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Przeczytaj także Nie tylko Zodiak. Oto 6 najgorszych seryjnych morderców, których nigdy nie schwytano

Trzeba przyznać, że Eddie Redmayne wydaje się dość osobliwym wyborem do roli seryjnego mordercy. W jego portfolio na próżno szukać występów w roli czarnych charakterów (chyba, że weźmiemy pod uwagę fatalny "Jupiter: Intronizacja"). Dla aktora będzie to jednak szansa, o jaką starał się już wcześniej. Redmayne ubiegał się bowiem o rolę młodego Toma Marvolo Riddle'a w "Harry Potter i Komnata Tajemnic", a nie tak dawno przymierzał się do roli Kylo Rena w "Gwiezdnych Wojnach", którą ostatecznie otrzymał Adam Driver. Czas zatem najwyższy, by Eddie pokazał na co go stać. 

Zobacz też: 7 osób, które twierdziły, że są spokrewnione ze słynnymi seryjnymi mordercami

Tagi: Film News jessica Chastain thriller