Eddie Redmayne żałuje, że zagrał rolę osoby transpłciowej w "Dziewczynie z portretu"

22.11.2021 11:45
Eddie Redmayne żałuje, że zagrał rolę osoby transpłciowej w "Dziewczynie z portretu" Fot. ARTEMIS PROD/PRETTY PICTURES/REVISION PICTURES/WORKING TITLE/East News

Aktor, który zdobył nominację do Oscara za rolę transseksualisty w "Dziewczynie z portretu" żałuje, że podjął się tego projektu. Po latach podzielił się swoimi odczuciami na temat filmu.

Dziewczyna z portretu - Eddie Redmayne żałuje, że zagrał transseksualistę

Redmayne, który wcielił się w transpłciową artystkę Lili Elbe w filmie "Dziewczyna z portretu" wyjawił, że obecnie nie przyjąłby tej roli. Roli, za którą kilka lat temu otrzymał nominację do Oscara za Najlepszą rolę pierwszoplanową.

Polecamy

Wiele osób uważa, że rola powinna powędrować do aktorki, która przeszła operację korekcji płci. Redmayne zgadza się z tymi głosami - aktor porozmawiał niedawno z reporterami "The Times of London", mówiąc:

Obecnie nie przyjąłbym tej roli. Zrobiliśmy ten film, mając w sercach same dobre intencję, chcąc opowiedzieć interesującą historię, ale teraz uważam, że to był błąd. Powinniśmy porozmawiać o frustracjach, które narodziły się z powodu tego, że zagrałem tę rolę, bo wiele osób nie ma tego "miejsca przy stole".

Polecamy

Redmayne w 2020 roku zabrał głos w sprawie J.K. Rowling, która znalazła się w ogniu krytyki po kilku komentarzach wobec społeczności osób transpłciowych. Gwiazdor "Fantastycznych zwierząt" skrytykował pisarkę za ignoranckie podejście do sprawy, a następnie ją obronił - stwierdził bowiem, że "ludzie potraktowali ją stanowczo zbyt surowo".

Aktora ponownie zobaczymy w roli Newta Scamandera w nadchodzącej 3. części wspomnianej serii - ta nazywa się "Sekrety Dumbledore'a" i pojawi się w kinach już 15 kwietnia 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.