08.10.2019 14:01

Edward Norton wyjawił, jak miał wyglądać "Hulk 2"

Artysta chciał czerpać inspirację z "Batmana" Christophera Nolana.

hulk edward norton
foto: materiały prasowe Marvel

Edward Norton był pierwszym aktorem, który wcielał się w Hulka będącego częścią Marvel Cinematic Universe. Niedoszły reżyser i scenarzysta sequela opowiedział w rozmowie z The New York Times, jak miała wyglądać historia zielonego potwora w MCU, zanim jeszcze jego rolę przejął Mark Ruffalo. Co ciekawe, plan Nortona zakładał nakręcenie sequela, w którym Banner przeszedłby podobną drogę do samorealizacji, jaką kroczył przez dekadę filmów Marvela.

Mroczny Hulk od Edwarda Nortona

Norton wyjaśnił, że od początku planował, aby po pierwszym filmie, w którym dowiedzieliśmy się, jak został stworzony Hulk, fani mogli poznać jego bardziej świadomą wersję.

"

Zaproponowałem dwa filmy: origin story i potem historię Hulka jako świadomego marzyciela, kogoś, kto umie poradzić sobie ze swoim tripem "

Taika Waititi
Taika Waititi
Przeczytaj także Taika Waititi zdradził, kto będzie gwiazdą "Thora 4" i opowiedział o "The Suicide Squad"

Co ciekawe, Marvel był bardzo zainteresowany propozycją aktora.

"

Powiedzieli "Właśnie tego chcemy". Później się jednak okazało, że właśnie tego nie chcieli. "

Norton niestety nie opowiedział nam zbyt wiele o samej historii, jaką byśmy otrzymali w jego drugim flimie o Hulku. Przyznał za to, że tematycznie chciał nawiązywać do "Mrocznego Rycerza" Christophera Noalana.

"

To, co stworzył Chris Nolan, idealnie pokrywało się z moim planem: długi, mroczny i poważny film. Jeśli istniała na świecie postać, która miała w sobie potencjał na taki film, to był nim Hulk. "

Ostatecznie nic z tych planów nie doszło do skutku. Jak się okazuje, za decyzją Nortona o odejściu z MCU, stał głównie brak czasu. Aktor wyjaśnił w wywiadzie, iż dyskusje z szefami Marvela były bardzo pozytywne, ale gdy uświadomił sobie, jak bardzo wymagającym projektem byłby Hulk 2 — odpuścił.

"

Jeśli mam być szczery to chciałbym o wiele więcej pieniędzy, niż oni chcieliby mi zapłacić. Ale nie z powodu pieniędzy chciałem nakręcić drugi film o Hulku. "

Koniec końców Norton pożegnał się z MCU, a Kevin Feige przeprowadził trzy fazy MCU i stworzył jednego z największych filmowych behemotów w historii kina. Chcielibyście zamienić to na mrocznego Hulka?

Zobacz także: Premier Wielkiej Brytanii porównał się do Hulka. Mark Ruffalo mu odpowiedział

Chcielibyście obejrzeć Mrocznego Hulka?

Tagi: News Hulk