05.07.2018 13:27

Ekipa „Star Wars IX” kręci zdjęcia w lokacji z oryginalnej trylogii. Na którą planetę powrócą bohaterowie filmu?

Bohaterowie 9. części „Gwiezdnych Wojen” prawdopodobnie powrócą na jedną z planet, którą fani znają z „Nowej Nadziei”. Wskazuje na to miejsce zdjęć do filmu.

J.J. Abrams i Lupita Nyong’o
foto: Wiese/face to face/East News

Nowa trylogia „Star Wars” całymi garściami czerpie z oryginalnych filmów George'a Lucasa. Sentymentalną podróż wspomagają dodatkowo aktorzy, wcielający się 4 dekady temu w słynnych bohaterów. W XI epizodzie prawdopodobnie pojawi się kolejna dawno niewidziana postać. Wszystkie znaki wskazują, że Billy Dee Williams ponownie zagra Lando Carlissiana. Okazuje się, że to nie jedyny element z klasycznych „Gwiezdnych Wojen”, który prawdopodobnie zobaczymy w „Star Wars IX”. Zdjęcia do filmu już się rozpoczęły i ekipa filmowa trafiła do miejsca, w której kręcono sceny z „Nowej Nadziei” i „Rogue One”. Chodzi o wydarzenia dziejące się na planecie Yavin IV. 

„Star Wars IX” - czy zobaczymy planetę Yavin IV?

Serwis Star Wars News Net donosi, że ekipa „Gwiezdnych Wojen” rozpoczęła zdjęciaCardington Airship Sheds, znajdujących się w Bedfordshire w Wielkiej Brytanii. J.J Abrams, który wyreżyseruje IX epizod, nie jest pierwszym filmowcem zajmującym się „Star Wars” kręconym w tym miejscu. Hangary grały już w we wcześniej wspomnianych produkcjach. Zawsze były planetą Yavin IV. Całkiem możliwe, że członkowie Ruchu Oporu właśnie tam znajdą schronienie. 

Z drugiej strony możliwości Cardington Airship Sheds pozwalają na stworzenie w nich dowolnej scenerii, więc lokacja wybrana przez ekipę Abramsa wcale nie musi o niczym przeważać. W końcu miejsca użyto przy produkcji wielu filmów niezwiązanych z „Gwiezdnymi Wojnami”. 

Czy „Star Wars IX” zatoczy pełne koło? Dowiemy się dopiero w grudniu 2019 roku, kiedy film Abramsa wejdzie do kin. 

Czy Cardington Airship Sheds ponownie będzie planetą Yavin IV?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX