Eli Roth wyreżyseruje film na podstawie gry "Borderlands". Scenariusz napisze twórca "Czarnobyla"

21.02.2020 10:44
Eli Roth wyreżyseruje film na podstawie gry "Borderlands". Scenariusz napisze twórca "Czarnobyla" Fot. materiały prasowe/2K

Jeżeli jest jakaś franczyza ze świata gier, która ma potencjał na świetny film akcji, to jest nią definitywnie "Borderlands". Absurdalna strzelanka od Gearbox doczeka się kinowej adaptacji w reżyserii Eli'a Rotha. 

Jak podaje The Hollywood Reporter, Eli Roth porozumiał się ze studiem Lionsgate i w ciągu następnych kilku lat zrealizuje film na podstawie popularnej serii gier "Borderlands". Informację potwierdził sam reżyser, który udostępnił na swoim Facebooku misternie skleconą grafikę przedstawiającą go jako jednego z bohaterów gry (oczywiście został nałożony specjalny efekt, dodający do niego cell-shading). 

Eli Roth został reżyserem filmu Borderlands

Niewątpliwie dobrą informacją jest również to, że scenariusz do produkcji napisze Craig Mazin, który popełnił skrypt do szalenie popularnego i docenianego serialu HBO "Czarnobyl" (dostał za niego nawet nagrodę Emmy, czyli telewizyjnego Oscara). Na temat produkcji wypowiedział się w oficjalnym oświadczeniu reżyser Eli Roth, który nie może się doczekać rozpoczęcia pracy nad "Borderlands":

Jestem tak podekscytowany zanurzeniem się w świat "Borderlands", bo nie mógłbym mieć lepszego scenariusza, drużyny producenckiej i studia. Mam naprawdę długą i pełną sukcesów historię z Lionsgate. Mam wrażenie, że razem dorastaliśmy i wszystko, co zrobiłem w swojej karierze reżyserskiej doprowadziło mnie do projektu tak ambitnego, i tak ogromnego.

Przeczytaj także

Tajemnicą pozostaje to, w jaki sposób film będzie wyglądał. Seria "Borderlands" ma tak charakterystyczny styl graficzny, że Roth, jego operatorzy i spece of efektów specjalnych stoją przed naprawdę wielkim wyzwaniem. My mamy nadzieję, że jego film będzie się rozpoczynał od rekreacji niemalże legendarnego intro do pierwszej gry z serii (wraz z motywem muzycznym w postaci "Ain't No Rest For The Wicked" Cage the Elephant):

Niestety, data premiery nadchodzącego filmu pozostaje nieznana. Ostatnia gra z serii, czyli "Borderlands 3" zadebiutowała we wrześniu 2019 roku. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.