04.10.2019 12:21

"Eli" - zobacz przerażający zwiastun nowego horroru Netfliksa

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun nowego horroru platformy Netflix. Chodzi o film pod tytułem "Eli", w którym wystąpiła jedna z gwiazd "Stranger Things".

Eli
foto: kadr z filmu Eli

Co by było, gdyby "Balonowy chłopak" spotkał "Obecność"? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć twórcy horroru "Eli". W sieci pojawił się pierwszy zwiastun nadchodzącego filmu grozy serwisu Netflix.

"Eli" - zwiastun nowego horroru Netflix

Wielkimi krokami zbliża się Halloween. Z tego powodu kina, stacje telewizyjne i platformy streamingowe zalewają klasyczne oraz zupełnie nowe horrory. Do tej drugiej kategorii należy "Eli" - nowa produkcja twórców "Sinister 2", "Nawiedzonego domu na wzgórzu" i "Gry Geralda". Jak prezentuje się zwiastun filmu?

Film w reżyserii Ciarána Foya opowiada o tytułowym chłopcu, w którego wcielił się Charlie Shotwell. 11-letni Eli cierpi na rzadką przypadłość - chorobę autoimmunologiczną, która uniemożliwia mu normalne życie. Musi przebywać w specjalnym kombinezonie, dzięki któremu jest chroniony przed wszechobecnymi zarazkami. Grupa lekarzy pozwala mu jednak ułatwić funkcjonowanie dzięki sterylnemu domowi, w którym może poruszać się bez ochronnego kombinezonu. Wkrótce Eli odkryje, że dom jest nie tylko sterylny, ale również nawiedzony.

Marianne
Marianne
Przeczytaj także Stephen King uważa, że nowy horror Netfliksa ma klimat jego książek

Oprócz Charlie'ego Shotwella w filmie zobaczymy również Lili Taylor ("Obecność"), Kelly Reilly ("Yellowstone") oraz Sadie Sink ("Stranger Things"). Co tak naprawdę dzieje się w domu? Kto jest odpowiedzialny za niewyjaśnione zjawiska? Czy życie Eliego było tak naprawdę jednym wielkim kłamstwem? Dowiemy się niebawem.

Foto; kadr ze zwiastuna "The New Mutants"
Foto; kadr ze zwiastuna "The New Mutants"
Przeczytaj także Horrory 2020: jakie filmy grozy zadebiutują w 2020 roku?

"Eli" - kiedy premiera na Netflix?

Za scenariusz filmu odpowiadają David Chirchirillo ("616: Paranormal Incident") oraz Richard Naing ("Autopsja Jane Doe"). "Eli" trafi na Netflix już 18 października 2019 roku.

Netflix
Netflix
Przeczytaj także Netflix stworzy duński horror "Equinox". O czym opowie serial?

Zobacz też:  Horror, po którym nie zaśniecie. O czym jest "Eerie"?

Tagi: Zwiastuny Stranger Things Horror Netflix