18.06.2020 10:37

Elijah Wood zagra w nowym filmie o Tedzie Bundym. W kogo wcieli się gwiazdor "Władcy Pierścieni"?

Niegdysiejszy Frodo Baggins spotka jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców w dziejach. Co wiemy o filmie "No Man Of God"?

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix

Ted Bundy to jeden z najsłynniejszych seryjnych morderców w dziejach USA. Swoją charyzmą omotał media, jednak wymiar sprawiedliwości ostatecznie go dosięgnął. Bundy przyznał się do zamordowania 30 młodych kobiet i 24 stycznia 1989 zginął na krześle elektrycznym. Podczas oczekiwania na wykonanie wyroku udzielił wielu wywiadów. Rozmawiał między innymi z analitykiem FBI, Billem Hagmaierem. 

"No Man Of God" - Elijah Wood w nowym filmie o Tedzie Bundym

To właśnie w Hagmaiera wcieli się Elijah Wood. Mężczyzna w latach 1984-1989 przeprowadził z Tedem liczne rozmowy, gdy ten przebywał w celi śmierci. Budy zwierzał mu się i wywiązała się między nimi dość specyficzna więź. Właśnie na tym skupić ma się film. Akcja "No Man Of God" umiejscowiona zostanie prawie w całości w pokoju przesłuchań. Fabułę oparto na transkryptach ich prawdziwych rozmów.

źródło: shutterstock.com
źródło: shutterstock.com
Przeczytaj także TOP 10: Najsłynniejsi seryjni mordercy, wśród nich Ted Bundy i Zodiak

Reżyserką filmu jest Amber Sealey, scenariusz zaś wyszedł spod pióra C. Roberta Cargilla. Role producentów pełnią Elijah Wood, Daniel Noah, Lisa Wahlen i Kim Sherman, zaś producentami wykonawczymi są Scott Derrickson, Bill Hagmaier, Stacy Jorgensen i Mark Ward.

Foto: materiały prasowe Amazon Prime Video
Foto: materiały prasowe Amazon Prime Video
Przeczytaj także Była ukochana Teda Bundy'ego o relacji z nim: "Ludzie wciąż mnie prześladują, bo go kochałam"

Na obecną chwilę nie znaleziono aktora, który miałby wcielić się w rolę Teda Bundy'ego. Przypominamy, że ostatnio zagrał go Zac Efron w filmie "Podły, okrutny, zły". Aktor sprawdził się wyśmienicie i kto wie, może twórcy "No Man Of God" pójdą tropem Quentina Tarantino, który niedawno do roli Charlesa Mansona zaangażował człowieka, który uprzednio zagrał go w "Mindhunterze"?

Zac Efron (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile)
Zac Efron (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile)
Przeczytaj także Dlaczego Zac Efron został wybrany do roli Teda Bundy'ego? Reżyser filmu o seryjnym mordercy odpowiedział na to pytanie
Tagi: Film News Ted Bundy thriller