Kolejne miasto chce zablokować „Kler”. Powodem słowa Jana Pawła II

Natalia Hluzow
26.09.2018 11:54
Kolejne miasto chce zablokować „Kler”. Powodem słowa Jana Pawła II Fot. Bartosz Mrozowski/KLER

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego prawdopodobnie nie zostanie pokazany w kolejnym polskim mieście. Radny Ełku złożył wniosek, by nie wyświetlano „Kleru” w samorządowym kinie, powołując się na słowa Jana Pawła II.

Po Ostrołęce i Grodzisku Mazowieckim kolejne polskie miasto może wprowadzić zakaz wyświetlania „Kleru” w lokalnym kinie. Wniosek o zablokowanie filmu złożył jeden z radnych, twierdząc, że w mieście, którego honorowym obywatelem jest Jan Paweł II, nie można pozwolić na wyświetlanie obrazu, będącego krytyką duchowieństwa.

>>> PRZECZYTAJ TEŻ: „Kler”, reż. Wojciech Smarzowski [RECENZJA] <<<

Mieszkańcy Ełku nie zobaczą „Kleru”?

Radny z Klubu Radnych Dobro Wspólne swój sprzeciw wobec „Kleru” postanowił wyrazić podczas Sesji Rady Miasta Ełku 25 września 2018 roku. Wojciech Kwiatkowski powiedział wprost, że nie życzy sobie wyświetlania takiego filmu w miejscowym, samorządowym kinie. Dlaczego? Jak wytłumaczył:

Jest to krytyka duchowieństwa, a ja jestem członkiem Kościoła katolickiego i nie życzę sobie, żeby takie filmy pokazywano w samorządowym kinie. Tym bardziej, że jesteśmy miastem, które ma obywatela honorowego papieża Jana Pawła II, który nazywał Kościół katolicki swoją matką. A więc jeśli jesteśmy tutaj katolikami i czujemy się do tego, że Kościół katolicki jest naszą matką, to nie opluwa się własnej matki.

Fragment zawierający wypowiedź radnego Kwiatkowskiego zaprezentował portal Miasto-gazeta.pl. Możecie zobaczyć go poniżej:

>>> ZOBACZ TAKŻE: „Kler” Wojciecha Smarzowskiego zakazany w Ostrołęce? Mieszkańcy są oburzeni <<<

Wniosek nie został jeszcze rozpatrzony przez władze miasta. Na szczęście, kino, o którym wspomina radny to nie jedyne miejsce, które wyświetla filmy w Ełku. Mieszkańcy miasta będą mieli więc wolność wyboru i sami zdecydują, czy chcą pójść na nowy film Smarzowskiego czy nie.

Premiera „Kleru”, także w Ełku, odbędzie się 28 września 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.