Elton John krytykuje nowego "Króla Lwa": "to było ogromne rozczarowanie"

16.10.2019 13:36
Elton John krytykuje nowego "Króla Lwa": "to było ogromne rozczarowanie" Fot. Mark Thomas / i-Images/i-images/East News

W sprzedaży pojawiła się niedawno autobiografia Eltona Johna, zatytułowana po prostu "Me". Z tej okazji twórca udzielił wielu wywiadów promujących książkę. W jednym z nich, wokalista krytykuje nową wersję "Króla Lwa".

Elton John miał okazję zobaczyć (tak jak miliony osób na całym świecie) fotorealistyczny remake "Króla Lwa" z 2019 roku. Wokalista nie jest jednak fanem nowej wersji dzieła przygotowanej przez Disneya.

Elton John o nowym Królu Lwie - byłem rozczarowany

Artysta, który skomponował i wykonywał utwory na potrzeby oryginalnego filmu z 1994 roku stwierdził, że remake był "wielkim rozczarowaniem". Elton John co prawda powrócił do studia, aby zaadaptować utwory typu "Hakuna Matata" na potrzeby "aktorskiej" wersji. Wokalista stwierdził jednak w wywiadzie z brytyjskim GQ, że zbyt realistyczna grafika użyta w produkcji miała negatywny wpływ na odbiór muzyki:

Muzyka była tak ogromną częścią oryginalnego filmu, że w nowej wersji praktycznie nie można jej było usłyszeć. Magia i radość zostały zatracone. Oprócz tego soundtrack nie odniósł takiego sukcesu, jak nasza oryginalna wersja - wówczas był najlepiej sprzedającym się albumem roku, a tutaj wypadł z notowań po kilku tygodniach. A przecież film był tak ogromnym sukcesem komercyjnym!

Chciałbym, żeby zaprosili mnie na tą imprezkę na dłużej, ale kreatywna wizja tego filmu i jego muzyki była zdecydowanie inna, niż wcześniej. Tak naprawdę nie za bardzo mnie tam chcieli i nie okazywali mi zbyt dużo szacunku. Było mi z tego powodu naprawdę smutno.

Przeczytaj także

Elton John nie omieszkał jednak pogratulować twórcom musicalu "Król Lew", którzy według niego "kontynuują dobrego ducha" oryginału w swoim dziele. 

Po ogromnym sukcesie filmu biograficznego o Freddiem Mercurym "Bohemian Rhapsody" twórcy zaczęli decydować się na kolejne ekranizacje historii życia barwnych postaci rockowego świata. Elton John również doczekał się swojego własnego filmu. Premiera produkcji "Rocketman" odbyła się w czerwcu 2019 roku.

Zobacz także: Elton John miał problemy z oglądaniem "Rocketmana"

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.