04.07.2019 13:00

Elvis Presley dostanie swój film. Kto zagra króla rock'n'rolla?

Historia Elvisa Presleya już niedługo będzie zekranizowana! W sieci pojawiły się pierwsze nazwiska aktorów, którzy walczą o rolę króla rock'n'rolla. Który pasuje najbardziej?

Elvis Presley uśmiechnięty w koszuli w kratę
Everett Collection/East News

Freddie Mercury, Elton John, Whitney Houston - życie gwiazd muzyki jest doskonałym materiałem na film. Jest też idealną opcją dla filmowców, ponieważ tego typu produkcje przyciągają do kin rzesze widzów. Trudno się dziwić zatem, że scenarzyści coraz chętniej ekranizują biografie muzyków. Teraz przyszedł czas na... króla rock'n'rollaElvis Presley z pewnością zasłużył na film o sobie, a w sieci już pojawiły się przypuszczenia, kto zagra główną rolę.

Zobacz także: Adam Lambert chce zagrać w filmie Elvisa Presleya 

Film o Elvisie Presleyu - kto zagra króla rock'n'rolla?

Reżyserem filmu będzie Baz Luhrmann, który odpowiada za takie filmy jak: "Moulin Rouge!" oraz "Wielki Gatsby". Według doniesień zagranicznych mediów aż 5 aktorów walczy o rolę Elvisa Presleya

Elvis Presley
Elvis Presley
Przeczytaj także Niepublikowane materiały Elvisa Presleya z 1969 w końcu zostaną wydane

Jednym z kandydatów jest Harry Styles, były członek zespołu One Direction. Gwiazdor występował już na dużym ekranie, m.in.: w "Dunkierce" Christophera Nolana. Jego konkurentem jest Ansel Elgort, który zagrał główną rolę w filmie "Baby Driver".

Do roli Elvisa brany pod uwagę jest także Aaron Taylor-Johnson, który szerszej publiczności znany jest jako Pietro Maximoff z filmów Marvela ("Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz", "Avengers: Czas Ultrona"). O postać króla rock'n'rolla walczą także Miles Teller ("Whiplash") oraz Austin Butler, aktor młodego pokolenia, którego już wkrótce będziemy mogli zobaczyć w najnowszym filmie Quentina Tarantino, "Once Upon a Time in Hollywood". 

O tym, kto zagra Elvisa, dowiemy się zapewne za kilka tygodni.

Zobacz także: Polska premiera "Once Upon a Time in Hollywood" opóźniona. Kiedy zobaczymy nowy film Quentina Tarantino?

Kto najbardziej pasuje do roli Elvisa Presleya?

Katarzyna Leszczyńska
Tagi: Elvis Presley Film Miles Teller kino