25.05.2018 15:08

Emilia Clarke odtworzyła zdjęcia stockowe

Emilia Clarke słynie z roli Daenerys w „Grze o tron”. Okazuje się, że z powodzeniem mogłaby zacząć karierę jako modelka do zdjęć stockowych. 

Emilia Clarke
foto: Vanity Fair/Ferrari Press/East News

Brytyjska aktorka stała się rozpoznawalna dzięki udziałowi w serialu HBO „Gra o tron”. Rola Daenerys Targaryen przysporzyła jej wielu fanów. W końcu gra samą Matkę Smoków, która w finale adaptacji sagi George'a R.R. Martina ma szansę obalić obecną królową zasiadającą na Żelaznym Tronie. Wcielając się, w ostatnią z rodu Targaryenów zyskała status gwiazdy, który pozwolił jej wystąpić w takich blockbusterach jak „Terminator: Genisys”, czy „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”. W spin-offie „Star Wars” Clarke zagrała Qu'irę - przyjaciółce kosmicznego awanturnika. Portal Vanity Fair przygotował dla aktorki zupełnie nową rolę. 

Emilia Clarke na zdjęciach stockowych

W dobie Internetu bardzo popularne w wielu branżach są tak zwane bazy zdjęć stockowych. Znajdują się w nich ilustracje rozmaitych dziedzin życia, które za drobną opłatą, lub niekiedy za darmo, można wykorzystać we własnej działalności. Bardzo często zdjęcia stockowe pojawiają się na stronach internetowych przeróżnych firm z branży biznesowej. Fotografie przedstawiające uśmiechniętych pracowników mają między innymi przyciągać klientów. Oczywiście wielu internautów wykorzystuje tego typu fotki przy tworzeniu memów, ponieważ nienaturalność i przerysowanie niektórych kompozycji i póz, jest zabawne samo w sobie, a co dopiero w zestawieniu ze śmiesznym komentarzem lub inną fotografią. 

Portal Vanity Fair słynie z humorystycznych wideo z gwiazdami w roli głównej, które lądują na kanale YouTube. W ostatnim numerze magazynu ukazał się obszerny wywiad z gwiazdą „Gry o tron”. Przy okazji powstał też krótki film, w którym aktorka wciela się w modelkę biznesowych zdjęć stockowych. Jak Emilia Clarke sprawdziła się w tej roli?

Jak widać, z powodzeniem mogłaby porzucić królowanie w Westeros i ozdabiać swoją osobą niejedną firmę. Podczas nietypowej sesji powstało 5 zdjęć odnoszących się do klasycznych typów fotografii znanych wszystkim użytkownikom baz stockowych często zaglądających do zakładki „biznes”. Pojawiło się więc zdjęcie, w którym Clarke wciela się w liderkę zespołu, przedstawia pracownikom skomplikowany wykres, odgrywa przepracowaną osobę, pokazuje gest kciuka uniesionego w górę oraz zostaje prawdziwą kobietą sukcesu. Na każdej z fotek pojawiły się oczywiście charakterystyczne znaki wodne, zapobiegające kradzieży zdjęcia. Każde ujęcie zostało w zabawny sposób skomentowane przez aktorkę.

Szkoda, że Clarke nie wcieliła się w Dziwnego Pana ze Stocku, ale z drugiej strony, tej miny nie da się podrobić. Aktorka zakończyła już zdjęcia do finału „Gry o tron”, jednak na premierę 8. sezonu będziemy musieli poczekać najprawdopodobniej do roku 2019

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gra o tron Han Solo Emilia Clarke Han Solo: Gwiezdne wojny – historie