Emilia Clarke z „Gry o tron” w filmie o Hanie Solo

Robert Skowronski
19.11.2016 11:50
Emilia Clarke z „Gry o tron” w filmie o Hanie Solo Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnta

Gwiazda „Gry o tron”, gdzie wciela się w Daenerys Targaryen, ze świata stojącego magią i mieczem przeniesie się w inne galaktyki. To za sprawą jej występu w filmie o młodym Hanie Solo.

Potwierdzono udział Emilii Clarke w dziele w reżyserii duetu Phil Lord i Chris Miller. Przypadła jej w udziale główna rola żeńska, acz nie sprecyzowano jaką dokładnie postać zagra i jaki będzie jej wpływ na fabułę. Jednak nie będzie to raczej kreacja ukochanej Hana Solo. W oficjalnej wiadomości możemy przeczytać:

Cieszymy się, że możemy ogłosić, iż Emilia Claarke, znana z poruszającego portretu Daenerys Targaryen w „Grze o tron”, pojawi się w nadchodzącym niezatytułowanym filmie o Hanie Solo. Rola Clarke będzie dopełnieniem bogatej liczby bohaterów, których Han i Chewie spotkają podczas swoich przygód.

Można jedynie domniemywać w kogo wcieli się aktorka. Czy będzie jednym z przemytników? A może zupełnie kimś innym? Po tym jak w 2012 roku Disney wykupił Lucasfilm studio zdecydowało się zerwać z dotychczasowym kanonem „Gwiezdnych wojen”, zatem pozostaje nieskończenie wiele możliwości na odpowiedź na powyższe pytanie.

Pewne jest za to, że film o młodym Hanie Solo przerodzi się w trylogię, a głównego bohatera zagra Alden Ehrenreich - do tej roli kandydowali wcześniej m.in. Miles Teller i Charlie Cox. Zdradzono, że w 1. odsłonie ekranowych przygód pilota Sokoła Millenium pojawi się Lando Calrissian - zagra go Donald Glover. Obraz ma mieć swoją premierę latem 2018 roku. Scenariusz piszą Lawrence Kasdan i Jon Kasdan.

Lord i Miller wyznali, że są oddanymi fanami „Gwiezdnych wojen”, a zajęcie się filmem o Hanie Solo to dla nich nie tylko wielkie wyzwanie, ale też spełnienie pragnień:

Obiecujemy wziąć na siebie to ryzyko i dać publice świeże doświadczenie. Przyrzekamy także samym sobie być wiernymi przewodnikami dla tych postaci, które tyle dla nas znaczą. Spełnia się nasze marzenie o zrobieniu filmu o jednym z największych bohaterów wszech czasów na licencji, w której byliśmy zakochani od momentu, którego już nawet nie pamiętamy.

Lucasfilm ma już plany wydawnicze na lata w przód. Każdego roku możemy się spodziewać nowego obrazu rozgrywającego się w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Dostaniemy „Łotra 1”, „Epizod VIII”, z czasem też IX.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.