Emma Watson: Najlepsze role aktorki, wśród nich "Harry Potter"

08.03.2019
Aktualizacja: 04.02.2020 09:54
Emma Watson: Najlepsze role aktorki, wśród nich "Harry Potter" Fot. Emma Watson, Jordan Strauss/Invision/AP/East News

Emma Watson kojarzona jest przede wszystkim z rolą Hermiony Granger w serii filmów o Harrym Potterze, jednak aktorka ma w swoim dorobku kilka innych, ciekawych filmów. Przedstawiamy listę najlepszych ról Emmy Watson.

Choć wielu aktorów boi się zaszufladkowania i kojarzenia tylko i wyłącznie z jedną rolą, w wielu przypadkach się to jednak zdarza. Najczęściej przytrafia się do aktorom serialowym oraz występującym w popularnych seriach filmowych. Dlatego właśnie Chris Evans już zawsze będzie dla nas Kapitanem Ameryką, Ewan McGregor Obi Wanem Kenobim, a Daniel Radcliffe młodym czarodziejem, z błyskawicą na czole. To samo tyczy się również Emmy Watson, która przez lata wcielała się w rolę czarownicy Herminy Granger, w serii filmów o przygodach Harry'ego Pottera. By jednak udowodnić wam, że piękna Emma to nie tylko Hermiona, przedstawiamy listę najlepszych aktorskich wcieleń młodej Brytyjki.

Emma Watson - Najlepsze role aktorki

Jeśli jesteście fanami Emmy Watson, lub chcielibyście zapoznać się z jej filmografią, przedstawiamy 5 najlepszych ról młodej aktorki.

1. seria "Harry Potter" (2001-2011), reż. Chris Columbus, Alfonso Cuarón, Mike Newell, David Yates

Jedna z najpopularniejszych serii filmowych w historii kinematografii. Opowieść o młodym okularniku, który odkrywa, że jest czarodziejem podbiła serca fanów na całym świecie. Emma Watson wcieliła się tu w postać Hermiony Granger, najlepszej przyjaciółki Harry’ego Pottera, bez której – nie oszukujmy się – główny bohater nie dożyłby nawet drugiej części serii.

Przeczytaj także

2. "Piękna i Bestia" (2017), reż. Bill Condon

Aktorska wersja jednej z najpopularniejszych bajek Disneya. Piękna Bella, by ratować ojca, zgadza się zamieszkać w ponurym zamczysku z młodym mężczyzną przemienionym w olbrzymią Bestię. Z czasem, dziewczyna przekonuje się, że za maską potwora kryje się wrażliwy, kochający człowiek. Emma Watson w żółtej sukni balowej wygląda, jakby dosłownie urodziła się, by zagrać Bellę.

Zobacz też: >> Lista wszystkich aktorskich remake'ów klasycznych bajek Disneya <<

3. "Charlie" (2012), reż. Stephen Chbosky

Film o nastolatku imieniem Charlie, który jako nieśmiały i wyobcowany outsider ma olbrzymie problemy w kontaktach z rówieśnikami i z przystosowaniem się do nowego środowiska. Ze wszystkimi swoimi problemami (a ma ich niemało) zmaga się sam, aż do dnia, w którym poznaje Sam i Patricka. Młoda para dostrzega wrażliwość i inteligencję chłopca, co rzecz jasna kończy się przyjaźnią. Emma Watson wcieliła się tu w postać Sam i trzeba przyznać, że pasowała do roli idealnie.

4. "Bling Ring" (2013), reż. Sofia Coppola

Oparty na prawdziwej historii film Sofii Coppoli, opowiada o grupie nastolatków, którzy zasłynęli z tego, że notorycznie włamywali się do domów hollywoodzkich celebrytów, by na własnej skórze się przekonać, jak to jest żyć, jak gwiazda. Emma Watson wciela się tu w jedną z głównych postaci. Jasno widać, że młoda aktorka tą rolą starała się zerwać ze swoim wizerunkiem grzecznej dziewczynki, który zawdzięcza roli Hermiony. Dowodem tej tezy jest poniższa scena.

5. "To już jest koniec" (2013), reż. Evan Goldberg, Seth Rogen

Okej, zdajemy sobie sprawę, że rola Emmy Watson w tym filmie nie należy do wyżyn aktorstwa, jednak tym występem młoda aktorka udowodniła, że ma olbrzymi dystans do siebie. Zresztą nie ona jedna. W dużym skrócie, film przedstawia apokalipsę w Mieście Aniołów, a pojawiający się w nim aktorzy grają… samych siebie. Przedstawiają swoje osoby w nieco krzywym zwierciadle, uwypuklając wszelkie swoje przywary. W "To już jest koniec" wstępuje również nawiązanie do zaszufladkowania Emmy Watson, gdy jeden z kolegów nazywa ją Hermioną. W filmie, u boku Emmy Watson wystąpili również między innymi James Franco, Seth Rogen, Jonah Hill, Michael Cera, Danny McBride, Kevin Hart, Paul Rudd oraz Rihanna.

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.