Emma Watson w zapowiedzi „Pięknej i Bestii”

Robert Skowronski
24.05.2016 09:51
Emma Watson w zapowiedzi „Pięknej i Bestii” Fot. kadr z wideo

Jeden z aktorskich filmów planowanych przez Disneya doczekał się zapowiedzi. Zobaczcie zwiastun filmu „Piękna i Bestia”.

Bajkowy świat, który na ekranie został już pokazany w animacji Kirka Wise'a i Gary'ego Trousdale'a w 1991 roku, powraca. Tym razem nie będzie to jednak rysunkowa historia, a dzieło fabularne, za które odpowiedzialny jest Bill Condon - twórca ma na koncie m.in. nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz adaptowany film „Bogowie i potwory”, „Pana Holmesa” z Ianem McKellenem czy też dwie części sagi „Zmierzch”.

W głównych rolach zaprezentują się Emma Watson jako Piękna, zaś Bestią będzie Dan Stevens. Bogatą obsadę uzupełniają Ian McKellen jako Trybik, Luke Evans jako Gaston, Josh Gad jako LeFou, Kevin Kline as Maurycy, ojciec Pięknej, Emma Thompson jako Pani Imbryk, Gugu Mbatha-Raw jako Miotełka, Ewan McGregor jako Płomyk oraz Stanley Tucci jako fortepian o imieniu Cadenza.

Jak zapowiada studio Disneya będzie to reinterpretacja klasycznej animacji, która odświeża dobrze znane postacie przedstawiając je współczesnemu widzowi. Ma zostać zachowana wierność wobec oryginalnej muzyki, choć część utworów również ma dostać nowocześniejsze aranżacje. Historia bajki jest Wam z pewnością dobrze znana, ale spróbujmy ją sobie przypomnieć...

W pewnym miasteczku żyje sobie dziewczyna. Znana jest ze swojej urody, ale pozostaje obojętna na zaloty chłopców. Nieopodal w lesie kryje się zapomniane zamczysko, gdzie żył niegdyś przystojny, ale okrutny książę. Jego zachowanie sprowadziło na niego straszną klątwę zamieniającą go w rogate i pokryte futrem monstrum, zaś jego służących w zwykłe przedmioty. Zaklęcie może zdjąć sama Bestia pod warunkiem, że do dnia swoich 21. urodzin szczerze się zakocha, a uczucie zostanie odwzajemnione.

Zobaczcie zapowiedź aktorskiej wersji filmu „Piękna i Bestia”, który trafi do polskich kin 17 marca 2017 roku:

O swojej roli opowiedziała Emma Watson, znana m.in. z roli Hermiony w serii o Harrym Potterze. Aktorka wyznała, że kreacja w filmie Billa Condona niesie za sobą jedno duże wyzwanie:

Śpiewam, to jest coś czego się nie spodziewałam. Nigdy tego nie robiłam w filmie. Myślę, że ludzie będą zainteresowani tym, jak mi to wyszło. To nowe wyzwanie, które jest przerażające. Moje 6-letnie ja właśnie skacze pod sufit z bijącym sercem.

Sam Bill Condon jest spokojny o to, jak poradzi sobie Emma Watson:

Wszyscy będą nią zachwyceni. Mamy już za sobą dwie musicalowe sekwencje - jest wspaniałą śpiewaczką i cudowną tancerką. Jest też jedną z najciężej pracujących osób, jakie kiedykolwiek spotkałem. Jak do tej pory wykonuje świetną robotę.

Pełnej rozmowy z reżyserem możecie posłuchać poniżej:

W nadchodzących planach Disneya są też takie filmy, jak „Piraci z Karaibów 5”, „Alicja po drugiej stronie lustra”, „Mój przyjaciel smok”, „The Queen of Katwe” no i oczywiście „Łotr Jeden” oraz „Gwiezdne wojny: Epizod VIII”.

Jak Wam się podoba zapowiedź „Pięknej i Bestii”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.