23.08.2018 11:04

Eryk Lubos kontra Eryk Lubos. Producenci filmu „Klatka” komentują zamieszanie wokół dwóch produkcji o MMA z tym samym aktorem

W styczniu 2019 roku do kin trafią dwa filmy o MMA z Erykiem Lubosem w roli zawodnika „Klatka” i „Underdog”. Produkcja pierwszego tytułu skomentowała dziwną sytuację. 

Eryk Lubos kontra Eryk Lubos. Producenci filmu „Klatka” komentują zamieszanie wokół dwóch produkcji o MMA z tym samym aktorem
foto: kadr z filmu Underdog, mmarocks/YouTube

Nie tak dawno pisaliśmy o dwóch filmach opowiadających o bitwie o Anglię, które trafiły do kina w tym samym czasie. Żeby było ciekawiej, dystrybutor jednego z nich ostrzegł na plakacie... by nie pomylić ze sobą wojennych produkcji. W styczniu 2019 roku będziemy świadkami podobnej sytuacji. Na początku roku do kin wejdą dwa tytuły opowiadające o MMA. W obu jedną z głównych ról gra Eryk Lubos. Chodzi o filmy „Klatka” i „Underdog”. Skąd ten absurdalny pomysł polskich dystrybutorów?

„Klatka” vs „Underdog” - czemu w kinach pojawią się dwa filmy o MMA z Erykiem Lubosem?

O „Klatce” w reżyserii Konrada „Maximiliana” Piotrowskiego pisaliśmy już w grudniu 2017 roku. W produkcji oprócz Lubosa zobaczymy między innymi Piotra Stramowskiego oraz Katarzynę Warnke. Lubos będzie grał największego przeciwnika głównego bohatera.

Początkowo „Klatka” miała powstać pod patronatem federacji KSW, a dystrybucją zajmowała się firma Next Film. Okazuje się jednak, że w ciągu ostatnich miesięcy sporo się zmieniło. Między innymi ogłoszono prace nad podobnym filmem zatytułowanym „Underdog”. Sprawę w oficjalnym oświadczeniu skomentowały producentki „Klatki” Dominika Mandla i Małgorzata DominDomino Film. 

"

W związku z licznymi zapytaniami, dotyczącymi produkcji filmu „Klatka”, w reżyserii Konrada „Maximiliana” Piotrowskiego, Domino Film, jako producent filmu, zapewnia, że tytuł, ani główna obsada filmu nie uległy zmianie. W obsadzie pozostaje m.in. Katarzyna Warnke oraz Piotr Stramowski. Przerwa produkcji wymuszona została zerwaniem współpracy ze strony kluczowych partnerów projektu, w tym federacji KSW i dystrybutora NEXT Film. Wspomniani partnerzy, zdecydowali się na realizację konkurencyjnego projektu, angażując do niego, Eryka Lubosa – aktora wcześniej zaangażowanego i kilka miesięcy przygotowującego się do gry w filmie „Klatka”. Przed ekipą „Klatki” końcowe zdjęcia, etap postprodukcji i przygotowania do premiery. Więcej szczegółów wkrótce!  "

Okazuje się, że pomiędzy produkcją „Klatki” i szefami federacji KSW doszło do konfliktu, który spowodował zerwanie współpracy i zaowocował kolejnym filmem o mieszanych sztukach walki.

Underdog

„Underdog” w reżyserii Konrada Niewulskiego („Symetria”, „Labirynt świadomości”) i Macieja Kawulskiego (jeden z właścicieli federacji KSW) ma opowiadać o zawodniku, który stracił swoją popularność i spadł na samo dno. Historia oparta na faktach ukaże między innymi starcie głównego bohatera (Lubos) z jego największym przeciwnikiem (Mamed Khalidov). 

Która produkcja wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko? Dowiemy się za kilka miesięcy. Premiera „Klatki” planowana jest na 11 stycznia 2019 roku. „Underdog” ma się pojawić w kinach w tym samym miesiącu, jednak nie podano jeszcze konkretnej daty.  

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News MMA Piotr Stramowski Klatka Eryk Lubos Underdog