06.04.2019 14:35

"Eternals": wiemy, kogo zagra Angelina Jolie w nowym filmie MCU. Do obsady dołączył też Kumail Nanjiani

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące nadchodzącego filmu osadzonego w Marvel Cinematic Universe. Oprócz roli Jolie, poznaliśmy też nazwisko kolejnego aktora z obsady filmu.

Angelina Jolie i Kumail Nanjiani
foto: SplashNews.com/East News i ImagePressAgency/FaceToFace/REPORTER/East News

Portal The Hollywood Reporter opublikował 5 kwietnia 2019 roku artykuł, w którym poinformował, iż jedną z głównych ról w nadchodzącym filmie "Eternals" zagra Kumail Nanjiani. Aktor jest prawdopodobnie najlepiej znany z serialu "Dolina Krzemowa", w którym towarzyszą mu m.in. Thomas Middleditch i T.J. Miller. Niestety nie wiemy, kogo zagra Nanjiani. Możemy się jednak spodziewać, że jego bohater będzie się charakteryzował zdecydowanie dobrym wyczuciem komediowym, ponieważ właśnie z takich ról najbardziej znamy gwiazdę "Doliny Krzemowej".

Eternals - kogo zagra Angelina Jolie?

W informacji udostępnionej przez THR możemy również przeczytać krótki fragment odnoszący się do postaci Angeliny Jolie z nadchodzącego filmu MCU. Brzmi on następująco:

"

Jolie, jak rozumiemy, ma zagrać bohaterkę imieniem Sersi, jedną z najbardziej kontaktowych członkiń Eternals, która nigdy nie bała się poruszać między ludźmi. "

Sersi urodziła się w Grecji, w czasach starożytnych, ale już po upadku Atlantydy. Różni się od innych Eternals tym, że faktycznie lubi przebywać między ludźmi. W komiksach dochodzi nawet do tego, że opuszcza ich ukryte miasto po to, by żyć między nimi na Ziemi. Sersi jest właściwie nieśmiertelna, więc komiksowi twórcy powiązali ją z wieloma ważnymi wydarzeniami historycznymi (trochę jak Sen z serii "Sandman") - staje się m.in. inspiracją dla Homera piszącego "Odyseję", czy pomaga ludzkości zamknąć demony w puszce Pandory.

Thanos (Josh Brolin)
Thanos (Josh Brolin)
Przeczytaj także Nowy spot "Avengers: Endgame" potwierdził śmierć kolejnej postaci

W bardziej współczesnych komiksach dołącza nawet do Avengers, a także zakochuje się w Dane'u Whitmanie, znanym jako The Black Knight. Niestety niedługo potem ginie razem z innymi Eternals, gdy dowiaduje się, że była jedynie narzędziem w rękach bardziej potężnych kosmicznych istot znanych jako Dark Celestials (przedstawiciela tej rasy widzieliśmy w "Strażnikach Galaktyki").

Tak Angelinę Jolie w roli Sersi wyobraża sobie jeden z najpopularniejszych artystów-geeków, BossLogic:

Eternals - data premiery

Angelina Jolie w roli nieśmiertelnej bogini? Wydaje się, że jest to połączenie idealne. Niestety, na razie nie wiemy, kiedy będziemy mogli zobaczyć to na własne oczy - data premiery filmu "Eternals" pozostaje bowiem nieznana. Praca nad filmem w reżyserii Chloé Zhao ze scenariuszem Matthew i Ryana Firpo ma ruszyć za kilka miesięcy. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Disney Marvel Angelina Jolie