Eva Green i Gemma Arterton przeżyją lesbijski romans

Robert Skowronski
09.02.2017 11:43
Eva Green i Gemma Arterton przeżyją lesbijski romans Fot. Allocca/Starpix/REX/Shutterstock/East News; Jon Furniss/East News

Aktorki pojawią się na ekranie w filmie opowiadającym o życiu Virginii Woolf i jej partnerki Vity Sackville-West. Dowiedzcie się więcej o „Vita & Virginia”.

Dwie byłe dziewczyny agenta 007, ta z „Casino Royale” i „Quantum of Solace”, we wspólnym filmie o gorącym romansie. Eva Green wcieli się w Virginię Woolf, angielską pisarkę i feministkę, autorkę m.in. „Pani Dalloway”. Gemma Arterton stanie się zaś Vitą Sackville-West, poetką i pisarką-ogrodniczką znaną ze swojego arystokratycznego życia oraz związku z wcześniej wymienioną.

Obraz reżyserować będzie Chanya Button, Brytyjka mająca na koncie „Burn Burn Burn” z 2015 roku. Na ekranie została przedstawiona wówczas historia Seph, Alex i Dana, który właśnie zmarł, pozostawiając dwóm przyjaciółkom swój video-testament. Zobligował w nim dziewczyny do przewiezienia jego prochów w cztery ważne dla niego miejsca i rozrzucenie ich w każdym z nich.

Chanya Button napisała scenariusz wspólnie z Eileen Atkins. Skrypt oparty jest na sztuce Atkins o tym samym tytule, którą po raz pierwszy wystawiano na deskach teatru w 1992 roku. Kobieta napisała również scenariusz do pochodzącej z 1997 roku adaptacji „Pani Dalloway”. Projekt o Virginii Woolf szuka obecnie nabywców na trwającym właśnie Berlinale. Gdy takowi się znajdą będzie można zacząć mówić o dacie premiery. 

Woolf i Sackville-West poznały się po raz pierwszy w 1922 roku, a ich znajomość trwała ponad dekadę. Sackville-West była dla Virginii inspiracją do napisana powieści „Orlando” z 1928 roku. Książka została przeniesiona na ekran przez Sally Potter w 1922 roku, w filmie wystąpiła Tilda Swinton.

Evę Green widzieliśmy ostatnio w „Osobliwy dom Pani Peregrine” Tima Burtona. Zapowiedziano już, że aktorka zjawi się u boku Emmanuelle Seigner w nowym filmie Romana Polańskiego, będącym ekranizacją „Prawdziwej historii”, powieści pióra francuskiej pisarki Delphine de Vigan. Gemma Arterton skończyła prace przy filmie Dominica Savage’a, „The Escape” oraz „My Zoe” Julie Delphy.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.