27.08.2019 12:28

Eva Longoria wyreżyseruje film o chrupkach Cheetos

Czasami Hollywood może zaskoczyć swoją pomysłowością. Filmów biograficznych doczekali się wielcy ludzie, artyści, geniusze, a także zespoły, które miały stały wkład w popkulturę. Teraz powstanie produkcja o człowieku, który stworzył nowy smak Cheetosów. 

Eva Longoria
foto: Invision/Invision/East News

Prawda jest taka, że historia Richarda Montaneza jest naprawdę inspirująca. Mężczyzna był synem meksykańskich imigrantów, który pracował w Frito-Lay jako sprzątacz. Niedługo potem wpadł jednak mu do głowy pomysł na nowy smak Cheetosów - Flamin' Hot Cheetos. Zainspirował go do tego jego lokalny sprzedawca jedzenia ulicznego. 

Eva Longoria nakręci film o chrupkach Cheetos

Przekąska stała się popkulturowym fenomenem w Stanach Zjednoczonych i pomogła wrócić firmie Frito-Lay na prostą. Za swoje zasługi dla firmy Montanez został znacznie awansowany i obecnie pełni funkcję w zarządzie firmy.

Cheetos Flamin' Hot
Cheetos Flamin' Hot
Przeczytaj także Powstanie film biograficzny o meksykańskim woźnym, który wymyślił nowy smak Cheetosów

Rodzina Monteneza była zachwycona jego domowymi recepturami Cheetosów. Widząc to, mężczyzna postanowił pokazać swój wynalazek szefostwu Frito-Lay. Udało mu się umówić na spotkanie z prezesem firmy i przez dwa tygodnie poprzedzające ów meeting, Montanez skrupulatnie przygotowywał swój pitch. Udało mu się nawet stworzyć prototyp opakowania, w których chrupki miały być sprzedawane.

shutterstock_1392193253

Jak się okazało, rada nadzorcza została oczarowana Cheetosami przygotowanymi przez meksykańskiego woźnego i postanowiła dodać Flamin' Hot do ich repertuaru. Reszta, jak to się mawia, jest historią. 

Film ma nosić tytuł "Flamin' Hot", a jego scenariusz napisze Lewis Colick (stworzył skrypt do "October Sky"). Eva Longoria zajmie się natomiast reżyserią produkcji o Montanezie. Data premiery filmu pozostaje jednak nieznana.

Tagi: News