05.06.2018 14:22

Evan Peters: „Dark Phoenix” to poważny film o tym, kim są prawdziwi przyjaciele

Wcielający się w postać Quicksilvera Evan Peters opowiedział o tym, co okaże się najważniejsze w filmie „Dark Phoenix”.

Quicksilver
foto: kadr z filmu "X-Men: Apocalypse"

Na początku czerwca w sieci pojawił się obszerny opis fabuły filmu „Dark Phoenix”, który – jeśli jest prawdziwy – zdradza bardzo wiele szczegółów na temat nadchodzącej produkcji z serii X-Men. Na razie funkcjonuje jednak tylko jako plotka, zaś jeśli chodzi o oficjalne informacje – wciąż jest ich bardzo niewiele.

Poza teaserowym plakatem produkcji, który zapowiada wyrzucenie X-Men z tytułu, zarysem historii i kilkoma zdjęciami z planu, producenci nie udostępnili jeszcze żadnych materiałów promujących 4. film z nowej serii „X-Men”. Na szczęście twórcy i aktorzy uchylają czasem rąbka tajemnicy i dzielą się z fanami wiadomościami z pierwszej ręki.

„Dark Phoenix” opowie o rodzinie X-Men

Evan Peters, który zadebiutował w serii o mutantach w 2014 roku, wcielając się w Quicksilvera w filmie „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, w jednym z ostatnich wywiadów opisał, czego fani powinni spodziewać się po nadchodzącym filmie:

"

Myślę, że tytuł mówi sam za siebie: jest trochę bardziej mroczny i trochę bardziej dramatyczny. Jest naprawdę o Phoenix i wewnętrznych zmaganiach Jean oraz o tym, kim są prawdziwi przyjaciele. Kto pomaga ci w trudnych chwilach? Więc o tym naprawdę jest ten film, o rodzinie X-Men. Myślę, że to bardzo poważny film. "

Dark Phoenix

Aktor wcześniej wspominał też, że nieślubny syn Magneto w nowym filmie dojrzeje i skupi się na działaniu zespołowym.

Peters nie jest zresztą pierwszym, który zapowiada poważny i bardziej przyziemny klimat filmu. To, że „Dark Phoenix” ma być mroczny, dramatyczny i wierny komiksom sugerował już sam reżyser, Simon Kinberg, zaś wcielająca się w Jean Grey Sophie Turner zwiastowała, że „Dark Phoenix” dokona rewolucji w ramach superbohaterskiego gatunku.

„Dark Phoenix” – kiedy premiera?

„Dark Phoenix”, który miał trafić do kin w listopadzie 2018, zadebiutuje na ekranach dopiero 14 lutego 2019. Na razie nie pojawił się jeszcze ani zwiastun, ani oficjalny plakat produkcji, jednak w związku ze zbliżającym się konwentem San Diego Comic-Con możemy liczyć na to, że pierwszy oficjalny teaser zobaczymy już niebawem.

Natalia Hluzow
Tagi: X-Men X-Men: Dark Phoenix