Ewan McGregor: Mam dosyć pytań o „Gwiezdne wojny”

Robert Skowronski
26.06.2016 15:13
Ewan McGregor: Mam dosyć pytań o „Gwiezdne wojny” Fot. kadr z filmu

Aktor, który wcielił się w postać Obi-Wana Kenobiego w częściach od I do III, wyznał, że ma dosyć pytań o „Gwiezdne wojny”. Co dokładnie powiedział Ewan McGregor?

Po premierze „Przebudzenia mocy” gwiezdne uniwersum nie schodzi z ust widzów. Mania na dzieło J.J. Abramsa przybiera różne oblicza - można kupić repliki rekwizytów z filmu, powstał winyl z muzyką Johna Williamsa ze specjalnym hologramem, a niektórzy odprawiają nawet nabożeństwa odwołujące się do „Gwiezdnych wojen”.

Są jednak osoby mające już tego dosyć. W tym też aktorzy, którzy bez przerwy pytani są o swoje role z filmów osadzonych w międzygalaktycznym uniwersum. Wśród nich jest Ewan McGregor, pod którego adresem nieustannie padają pytania o to czy wystąpi, w któreś z kolejnych odsłon:

Lubię filmy, które zrobiliśmy razem z Georgem Lucasem i cieszę się z bycia częścią tej legendy, ale mam już po prostu dosyć. Nie rozumiem związanego z serią fanatyzmu. Wszyscy bez przerwy pytają mnie czy jeszcze wystąpię w „Gwiezdnych wojnach”. Odpowiadam wtedy, że bardzo bym chciał, bo według mnie między epizodem III a IV znajduje się materiał na kolejne dzieło. Byłem jednak pytany o to tyle razy, że krytykuje się mnie teraz za perswadowanie Disneyowi, żeby zrealizował taki obraz.

Aktor uważa, że zawziętość fanów odbija się na tym, jak się patrzy na jego osobę:

Moje odpowiedzi doprowadziły do tego, że powstało przekonanie o tym, że szukam zatrudnienia, co jest dla mnie upokarzające. Ale kiedy fani „Gwiezdnych wojen” pytają mnie o to, to odpowiedź brzmi: „tak”.

Nim jednak miałoby dojść do realizacji dzieła, o którym wspomniał Ewan McGregor, to zobaczymy go w „Trainspotting 2”. Aktor był już zauważony na planie realizacji filmu Danny'ego Boyle'a, podobnie zresztą, jak Ewen Bremner. Tym razem obraz oparty będzie na na książce „Porno” autorstwa Irvine'a Welsha. To kontynuacja perypetii Rentona, Sick Boy'a, Spuda i Begbiego, którzy tym razem zagłębiają się w przemysł filmów dla dorosłych.

Fanów „Gwiezdnych wojen” zaciekawi zapewne to, że „Łotr 1”, w którym pojawi się Darth Vader, trafi na nasze ekrany już 16 grudnia 2016 roku. Całość będzie osadzona pomiędzy wydarzeniami znanymi z „Zemsty Sithów” a tymi z „Nowej nadziei”. Tymczasem Rian Johnson pracuje nad „Gwiezdnymi wojnami: Epizodem VIII”. Do tej pory poznaliśmy już krótką zapowiedź, w której ujrzeliśmy Marka Hamilla w roli Luke'a Skywalkera oraz postać Rey, a także kilka zdjęć z planu filmu, zobaczyliśmy wizytę brytyjskich książąt1 u twórców i aktorów oraz fotografie Sokoła Millenium.

A Wy macie dosyć „Gwiezdnych wojen”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.