25.06.2018 14:34

Ewan McGregor jako twórca kochającego robota w zwiastunie romantycznego filmu science fiction „Zoe”

Czy miłość można sprowadzić do matematycznych algorytmów? Odpowiedź na to pytanie ma zamiar przynieść film zatytułowany „Zoe”, którego zwiastun pojawił się w sieci. 

Zoe
foto: kadr z filmu Zoe

Nowe technologie stają się częścią życia przeciętnego człowieka. Coś, co 30 lat temu istniało jedynie w sferze marzeń lub filmów science fiction, dziś jest rzeczywistością. Tysiące osób na całym świecie znalazło miłość dzięki aplikacjom randkowym. W filmie „Zoe” w reżyserii Drake'a Doremusa możemy zobaczyć technologię pozwalającą na znalezienie idealnej połówki, bez konieczności ryzykownych randek, które mogą okazać się strzałem w ciemno. Pojawia się też wątek sztucznej inteligencji, która potrafi kochać. Co jeszcze znajdziemy w zwiastunie romantycznego science fiction z Ewanem McGregorem i Léą Seydoux w rolach głównych?

„Zoe” - zwiastun romantycznego science fiction

W sieci zadebiutował trailer filmu Doremusa. Jak wygląda świat, w którym skomplikowane obliczenia są w stanie wykazać prawdziwą miłość?

Podobne wątki można odnaleźć w wielu produkcjach science fiction. W ostatnich latach aplikacja pozwalająca dopasować ludzi w teoretycznie idealne pary pojawiła się w historii „Hang the DJ” z 4. sezonu „Black Mirror”. Sztuczna inteligencja stworzona obdarzona uczuciami to z kolei główne motywy takich filmów jak „Ex Machina” z 2014 roku czy „Ona” z 2013 roku. Mimo to najnowsza produkcja Amazon Prime zapowiada się niezwykle ciekawie, w dość swobodny sposób łącząc różniące się od siebie gatunki filmowe. 

Oprócz McGregora i Seydoux  w „Zoe” wystąpili Rashida Jones, Theo James, Matthew Gray Gubler, Miranda Otto, a nawet Christina Aguilera. Premiera na platformie Amazon Prime została zapowiedziana na 20 lipca 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Ewan McGregor