Ewan McGregor jako twórca kochającego robota w zwiastunie romantycznego filmu science fiction „Zoe”

Sergiusz Kurczuk
25.06.2018 14:34
Ewan McGregor jako twórca kochającego robota w zwiastunie romantycznego filmu science fiction „Zoe” Fot. kadr z filmu Zoe

Czy miłość można sprowadzić do matematycznych algorytmów? Odpowiedź na to pytanie ma zamiar przynieść film zatytułowany „Zoe”, którego zwiastun pojawił się w sieci. 

Nowe technologie stają się częścią życia przeciętnego człowieka. Coś, co 30 lat temu istniało jedynie w sferze marzeń lub filmów science fiction, dziś jest rzeczywistością. Tysiące osób na całym świecie znalazło miłość dzięki aplikacjom randkowym. W filmie „Zoe” w reżyserii Drake'a Doremusa możemy zobaczyć technologię pozwalającą na znalezienie idealnej połówki, bez konieczności ryzykownych randek, które mogą okazać się strzałem w ciemno. Pojawia się też wątek sztucznej inteligencji, która potrafi kochać. Co jeszcze znajdziemy w zwiastunie romantycznego science fiction z Ewanem McGregorem i Léą Seydoux w rolach głównych?

„Zoe” - zwiastun romantycznego science fiction

W sieci zadebiutował trailer filmu Doremusa. Jak wygląda świat, w którym skomplikowane obliczenia są w stanie wykazać prawdziwą miłość?

Podobne wątki można odnaleźć w wielu produkcjach science fiction. W ostatnich latach aplikacja pozwalająca dopasować ludzi w teoretycznie idealne pary pojawiła się w historii „Hang the DJ” z 4. sezonu „Black Mirror”. Sztuczna inteligencja stworzona obdarzona uczuciami to z kolei główne motywy takich filmów jak „Ex Machina” z 2014 roku czy „Ona” z 2013 roku. Mimo to najnowsza produkcja Amazon Prime zapowiada się niezwykle ciekawie, w dość swobodny sposób łącząc różniące się od siebie gatunki filmowe. 

Oprócz McGregora i Seydoux  w „Zoe” wystąpili Rashida Jones, Theo James, Matthew Gray Gubler, Miranda Otto, a nawet Christina Aguilera. Premiera na platformie Amazon Prime została zapowiedziana na 20 lipca 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.