Ewan McGregor odwiedził Warszawę

Robert Skowronski
19.12.2016 09:27
Ewan McGregor odwiedził Warszawę Fot. AFP / East News + Dzik Pejnta

Z nieoczekiwaną wizytą na warszawską Starówkę wpadł aktor znany m.in. z „Gwiezdnych wojen” i „Trainspotting”.

Czemu zawdzięczamy odwiedziny szkockiego aktora? Cóż, wszystko wskazuje, że to zwykła turystyczna podróż. Ot, okołoweekendowy city break. Najważniejsze jednak, że warszawskie Stare Miasto oczarowało Ewana McGregora.

Aktor na swoim koncie na Instagramie opublikował szereg zdjęć z Polski. Zaczęło się od widoku na choinkę stojącą na pl. Zamkowym. Mamy szczęście, że aktor pojawił się u nas akurat wtedy, kiedy Ratusz wystawił najładniejsze świąteczne drzewko od lat. Choinka jest co prawda sztuczna, ale została upodobniona do żywej choinki - w ostatnich latach mieliśmy do czynienia z zupełnie innym stożkowym kształtem.

W 2016 roku łączna długość świątecznych instalacji to ponad 20 km. Warszawa może się pochwalić prawie dwa razy większą liczbą lampek niż w poprzednich sezonach, a liczba dekoracji, według udostępnionych danych, wzrosła o ponad 70%. Świąteczne ozdoby możemy oglądać na Trakcie Królewskim rozciągającym się od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu.

Okolice Starego Miasta to jednak nie tylko świecidełka, a także świąteczny jarmark. Znajdziemy tu mnóstwo przysmaków, jak pajdy chleba ze smalcem, świeże wędliny i pieczywo, oscypki, różne łakocie czy też rozpalające od wewnątrz grzane wino. Tu też można szukać pomysłów na bożonarodzeniowy prezent - kapcie, czapki, ozdoby lub też torby płócienne. Z racji tego, że jesteśmy tuż po premierze „Łotra 1” każdy możliwy sklep i stoisko zalane są gadżetami związanymi z „Gwiezdnymi wojnami”. Nie umknęło to uwadze McGregora, czyli byłego Obi-Wana Kenobiego:

Zaludnione Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście sprzyjają rozkwitowi jarmarcznego klimatu. Ten zaś tworzą balony i zabawki, a wśród nich... miecze świetlne:

Pamiętacie jak w mediach społecznościowych Tom Hanks ujawnił się ze swoją miłością do Fiata 126p? Później powstała też akcja, której celem było dostarczenie aktorowi własnego Malucha. Ewan McGregor jest zwolennikiem innego auta o niezbyt dużych rozmiarach:

Ewana McGregora zobaczymy w najbliższym czasie w „Trainspotting 2”. Całość będzie bazować na książce „Porno” autorstwa Irvine'a Welsha. Jej akcja rozgrywa się dekadę po wydarzeniach z pierwszej części, ale z oczywistych przyczyn postanowiono, że Renton, Sick Boy, Spud i Begbie spotkają się na ekranie po 20 latach.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.