17.06.2020 10:20

Ewan McGregor w zaskakującej roli w nowym filmie Guillermo del Toro. Wiemy kogo zagra

W sieci pojawiły się pierwsze informacje o najnowszym projekcie meksykańskiego reżysera, Guillermo del Toro. Co już wiemy o nowej wersji „Pinokia”?

Ewan McGregor w zaskakującej roli w nowym filmie Guillermo del Toro. Wiemy kogo zagra
fot. Jen Lowery / SplashNews.com/East News

Film „Pinokio” w reżyserii Guillermo del Toro będzie animacją poklatkową, która powstaje na zlecenie platformy streamingowej Netflix, w ramach ogólnej umowy, którą gigant VOD podpisał z twórcą kilka lat temu. Na jej mocy dostaliśmy już serial animowany „Łowcy Trolli”. 

Najnowsza produkcja, czyli opowieść o słynnym Pinokiu ma na nowo opowiedzieć historię drewnianej kukiełki, ożywionej do życia, która pragnie zostać prawdziwym, żywym chłopcem. Pierwsze materiały mówią, że nowa wersja słynnej opowieści będzie musicalem, osadzonym w faszystowskich Włoszech pod koniec lat 30.

Pinokio Netflix del Toro
Pinokio Netflix del Toro
Przeczytaj także Guillermo del Toro zrealizuje film "Pinokio" dla Netflix

„Pinokio” – kogo zagra Ewan McGregor?

Teraz dowiedzieliśmy się, kto wystąpi w projekcie. A przynajmniej poznaliśmy jedno z ważniejszych nazwisk. Ewan McGregor w niedawnym wywiadzie z portalem ACE Universe, zdradził, że:

"

gram Jiminiy’ego Świerszcza w nowej adaptacji Pinokia, powstającej pod okiem Guillermo del Toro. "

Jiminy Świerszcz to przyjaciel Pinokia, która wielokrotnie staje się głosem jego rozsądku, podpowiadając mu co warto, a czego nie wolno robić.

Zaplątani
Zaplątani
Przeczytaj także Czy film "Zaplątani" przewidział epidemię koronawirusa? Tak twierdzą fani Disneya

Aktor dodał, że rozpoczął już pracę nad rolą i że przed początkiem pandemii koronawirusa odwiedził już kilkakrotnie studio nagraniowe. McGregor na pewno powróci do studia, aby nagrać kolejne linijki.

"

Być może także jakąś piosenkę? Ale chyba nie jestem upoważniony, by móc o tym mówić – dodał. "

„Pinokio” – kiedy premiera?

Projekt zapowiedziany jest na 2021 rok. Dokładna data premiery nie została jeszcze dokładnie określona, więc nawet jeśli pandemia koronawirusa spowolniła produkcję, raczej się o tym nie dowiemy. Film najprawdopodobniej trafi więc pod nasze strzechy w przyszłym roku.

Czytaj także: Top 15: Najlepsze filmy Disneya wszech czasów, które warto obejrzeć 

Czy planujesz obejrzeć "Pinokia" w reżyserii Guillermo del Toro?

Tagi: Film News Guillermo del Toro Ewan McGregor Netflix Pinokio