02.11.2018 09:53

Ewan McGregor wcieli się w złoczyńcę w filmie "Birds of Prey"

Aktor zagra gangstera Black Maska, znanego również jako Roman Sionis. Mężczyzna będzie uprzykrzał życie Margot Robbie, która powróci w roli Harley Quinn.

Ewan McGregor
foto: AFP/EAST NEWS

"Birds of Prey" zaczyna powoli nabierać kształtów - we wrześniu 2018 roku poznaliśmy nowe członkinie obsady (Jurnee Smollet-Bell, Mary Elizabeth Winstead i Rosie Perez), które dołączyły do Margot Robbie. Poznaliśmy również opis fabuły produkcji, a także datę premiery filmu o kobiecej drużynie ulicznych mścicielek, które nie zawsze chodzą po dobrej stronie prawa. Wiadomość o tym, że Harley, Black Canary, Renee Montoya i Huntress zmierzą się z Black Maskiem również krążyła po sieci od kilku dobrych miesięcy. Nie było jednak oficjalnej informacji na temat tego, kto się wcieli w Romana Sionisa. 

To zmieniło się 1 listopada 2018 roku, gdy portal The Wrap postanowił podzielić się oficjalną informacją głoszącą, że w roli gangstera z Gotham wystąpi Ewan McGregor. Widzowie na pewno pamiętają go z filmów "Star Wars", gdzie wcielał się w Obi-Wana Kenobiego, a ostatnio także z produkcji "Krzysiu, gdzie jesteś?". W filmie Disneya zagrał tytułową rolę. Tym razem aktor wcieli się w bezwzględnego szefa mafii, ukrywającego się pod pseudonimem Black Mask. Gangster charakteryzuje się czarną maską, która w niektórych komiksach została trwale przytwierdzona do jego twarzy w wyniku spotkania z Batmanem.

Kim jest Black Mask?

Roman Sionis urodził się w jednej z elitarnych rodzin w Gotham. Jego rodzina była zamożna, ale rodziców bardziej obchodził ich status społeczny, aniżeli to, co dzieję się z ich własnym synem. Pewnej nocy tajemniczy pożar spalił posiadłość Sionisów. Rodzice Romana zginęli w pożarze, a sam chłopak ledwo uszedł z życiem. Odziedziczył rodzinną fortunę oraz biznes - Janus Cosmetics. Roman nie uratował przedsiębiorstwa, majątek roztrwonił i w końcu doprowadził firmę do bankructwa. Miał jedną szansę by ocalić swoje dobre imię - wprowadzić na rynek nową linię kosmetyków. Był tak pewny sukcesu, że modelką tych produktów uczynił swoją dziewczynę, Cirice.

Jednak skończyło się to totalnym upadkiem Janus Cosmetics. Kosmetyki oszpeciły Circe i każdego, kto spróbował ich użyć. Przedsiębiorstwo było w ruinie, ale z pomocą przyszedł Bruce Wayne, który kupił jego firmę. Roman Sionis nie był jednak wdzięczny. Wręcz przeciwnie - czuł się upokorzony, więc pewnego dnia udał się do rodzinnego mauzoleum i zniszczył hebanowe wieko z trumny ojca. Sionis miał zawsze obsesję na punkcie masek i idei, że po założeniu maski, osoba staje się kimś zupełnie innym. Zabrał duży kawałek wieka trumny i wyrzeźbił z niej maskę, stając się tym samym Black Maskiem. Potem mężczyzna odkrył, że ma smykałkę do działalności kryminalnej, więc postanowił spróbować sił w mniej legalnych interesach. Po kilku latach stał się obok Pingwina jednym z największych graczy w podziemiu Gotham.

A jak Ewan McGregor będzie wyglądał jako Black Mask? Cóż, tego na razie nie wiemy, ale swój projekt pokazał już Bosslogic. Zdaniem tego utalentowanego artysty, może on wyglądać mniej więcej tak:

Kiedy premiera Birds of Prey?

Zgodnie z informacjami WB, premiera „Birds of Prey” odbędzie się 7 lutego 2020 roku. Innymi zapowiedzianymi filmami DC są „Aquaman”, którego premiera odbędzie się 21 grudnia 2018 roku, „Shazam!”, który pojawi się 5 kwietnia 2019 roku oraz „Wonder Woman 1984”, której premiera planowana jest na czerwiec 2020 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Ewan McGregor DC Comics Birds of Prey