Ewan McGregor wcieli się w złoczyńcę w filmie "Birds of Prey"

Kamil Kacperski
02.11.2018 09:53
Ewan McGregor wcieli się w złoczyńcę w filmie "Birds of Prey" Fot. AFP/EAST NEWS

Aktor zagra gangstera Black Maska, znanego również jako Roman Sionis. Mężczyzna będzie uprzykrzał życie Margot Robbie, która powróci w roli Harley Quinn.

"Birds of Prey" zaczyna powoli nabierać kształtów - we wrześniu 2018 roku poznaliśmy nowe członkinie obsady (Jurnee Smollet-Bell, Mary Elizabeth Winstead i Rosie Perez), które dołączyły do Margot Robbie. Poznaliśmy również opis fabuły produkcji, a także datę premiery filmu o kobiecej drużynie ulicznych mścicielek, które nie zawsze chodzą po dobrej stronie prawa. Wiadomość o tym, że Harley, Black Canary, Renee Montoya i Huntress zmierzą się z Black Maskiem również krążyła po sieci od kilku dobrych miesięcy. Nie było jednak oficjalnej informacji na temat tego, kto się wcieli w Romana Sionisa. 

To zmieniło się 1 listopada 2018 roku, gdy portal The Wrap postanowił podzielić się oficjalną informacją głoszącą, że w roli gangstera z Gotham wystąpi Ewan McGregor. Widzowie na pewno pamiętają go z filmów "Star Wars", gdzie wcielał się w Obi-Wana Kenobiego, a ostatnio także z produkcji "Krzysiu, gdzie jesteś?". W filmie Disneya zagrał tytułową rolę. Tym razem aktor wcieli się w bezwzględnego szefa mafii, ukrywającego się pod pseudonimem Black Mask. Gangster charakteryzuje się czarną maską, która w niektórych komiksach została trwale przytwierdzona do jego twarzy w wyniku spotkania z Batmanem.

Kim jest Black Mask?

Roman Sionis urodził się w jednej z elitarnych rodzin w Gotham. Jego rodzina była zamożna, ale rodziców bardziej obchodził ich status społeczny, aniżeli to, co dzieję się z ich własnym synem. Pewnej nocy tajemniczy pożar spalił posiadłość Sionisów. Rodzice Romana zginęli w pożarze, a sam chłopak ledwo uszedł z życiem. Odziedziczył rodzinną fortunę oraz biznes - Janus Cosmetics. Roman nie uratował przedsiębiorstwa, majątek roztrwonił i w końcu doprowadził firmę do bankructwa. Miał jedną szansę by ocalić swoje dobre imię - wprowadzić na rynek nową linię kosmetyków. Był tak pewny sukcesu, że modelką tych produktów uczynił swoją dziewczynę, Cirice.

Jednak skończyło się to totalnym upadkiem Janus Cosmetics. Kosmetyki oszpeciły Circe i każdego, kto spróbował ich użyć. Przedsiębiorstwo było w ruinie, ale z pomocą przyszedł Bruce Wayne, który kupił jego firmę. Roman Sionis nie był jednak wdzięczny. Wręcz przeciwnie - czuł się upokorzony, więc pewnego dnia udał się do rodzinnego mauzoleum i zniszczył hebanowe wieko z trumny ojca. Sionis miał zawsze obsesję na punkcie masek i idei, że po założeniu maski, osoba staje się kimś zupełnie innym. Zabrał duży kawałek wieka trumny i wyrzeźbił z niej maskę, stając się tym samym Black Maskiem. Potem mężczyzna odkrył, że ma smykałkę do działalności kryminalnej, więc postanowił spróbować sił w mniej legalnych interesach. Po kilku latach stał się obok Pingwina jednym z największych graczy w podziemiu Gotham.

A jak Ewan McGregor będzie wyglądał jako Black Mask? Cóż, tego na razie nie wiemy, ale swój projekt pokazał już Bosslogic. Zdaniem tego utalentowanego artysty, może on wyglądać mniej więcej tak:

Kiedy premiera Birds of Prey?

Zgodnie z informacjami WB, premiera „Birds of Prey” odbędzie się 7 lutego 2020 roku. Innymi zapowiedzianymi filmami DC są „Aquaman”, którego premiera odbędzie się 21 grudnia 2018 roku, „Shazam!”, który pojawi się 5 kwietnia 2019 roku oraz „Wonder Woman 1984”, której premiera planowana jest na czerwiec 2020 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.