Ewan McGregor zagra syna Jacka Torrance'a w sequelu „Lśnienia”

Sergiusz Kurczuk
14.06.2018 10:06
Ewan McGregor zagra syna Jacka Torrance'a w sequelu „Lśnienia” Fot. Birdie Thompson/ADM/Capital Pictures/East News

W filmowej adaptacji powieści „Doktor Sen” zobaczymy dorosłego Danny'ego Torrance'a . W tytułowego bohatera wcieli się Ewan McGregor. 

Dobre wieści dla fanów adaptacji książek Stephena Kinga. Już niedługo zobaczymy kontynuację historii opowiedzianej w „Lśnieniu”. Tym razem nie chodzi jednak o słynny film Stanleya Kubricka z 1980 roku, tylko książkową wersję opowieści o szalonym pisarzu. Adaptacja Kubricka znacznie różniła się od oryginału, za co „Lśnienie” zostało nawet nominowane do Złotej Maliny. Mike Flanagan zajmie się przeniesieniem na duży ekran sequela słynnej książki Kinga zatytułowanej „Doktor Sen”. W głównego bohatera wcieli się Ewan McGregor.

„Doktor Sen” - Ewan McGregor jako Danny Torrance

Jak podaje Variety, twórcy filmu wybrali już aktora, który wcieli się w dorosłego Danny'ego Torrance'a. Zagra go Ewan McGregor, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Aktor dowiódł, że bez problemu potrafi wcielić się w przekonującą postać w różnych gatunkach filmowych. Grał w końcu w takich produkcjach jak „Trainspotting”, „Moulin Rogue”, prequele „Gwiezdnych Wojen”, „Autor widmo”, a niedługo zobaczymy go w roli dorosłego Krzysia w aktorskiej wersji „Kubusia Puchatka”. Według źródła Stephen King zaakceptował angaż aktora. 

„Doktor Sen” powstał w 2013 roku jako kontynuacja „Lśnienia”.  Na łamach horroru czytelnik miał okazję poznać dalsze losy Danny'ego Torrance'a. Danny jako dorosły mężczyzna nadal pamięta wydarzenia z hotelu Panorama. Podobne jak ojciec popadł w alkoholizm i błąkał się po Ameryce, by uciec przed koszmarami przeszłości. W końcu osiada w miasteczku New Hampshire, gdzie dzięki swoim nadprzyrodzonym mocom zyskuje przydomek Doktor Sen. Danny pomaga umierającym ludziom, wybawiając ich od cierpienia. Spokój przerywa jednak tajemnicza organizacja Prawdziwy Węzeł, która poluje na dzieci obdarzone nadnaturalnymi umiejętnościami. 

Wybór aktora wcielającego się w główną rolę to kolejny krok naprzód w produkcji sequela „Lśnienia”. Jednak jeszcze nie wiadomo kiery rozpoczną się zdjęcia. Nie podano też na razie daty premiery filmu. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.