Ewolucja Wolverine'a w kinie i telewizji

Robert Skowronski
23.05.2016 13:34
Ewolucja Wolverine'a w kinie i telewizji Fot. kadr z filmu

Historia Rosomaka jest już dość długa i sięga 1974 roku. Popularność Wolverine'a zaprowadziła go ostatecznie na ekrany. Zobaczcie jak się rozwijała ta postać na przestrzeni lat.

Jeden z X-Menów, którego kości oraz szpony są zespolone z niezniszczalnym stopem metalu adamantium, został stworzony na papierze przez scenarzystę Lena Weina, dyrektora artystycznego Marvela Johna Romita Sr. i rysownika Herba Trimpe'a. Wolverine zadebiutował w komiksie „Incredible Hulk” numer 181 z października 1974 roku.

W tamtym okresie został przedstawiony jako wróg alterego Bruce'a Bannera. Dopiero Chris Claremont uczynił go członkiem X-Menów, a Frank Miller nadał mu znany nam wizerunek, o którym po raz pierwszy można się było przekonać poprzez limitowaną serię „Wolverine” składającą się z 4 numerów. Pojawiła się ona w grudniu 1982 roku.

Logan, jak i część innych X-Menów, pojawił się pierwszy raz na ekranie w animowanym serialu o Spider-Manie z 1982 roku. Siedem lat później ukazała się kolejna rysunkowa produkcja „X-Men: Pryde Of The X-Men”. W 1992 roku mutanci dostali swój własny serial, który mogą kojarzyć również polscy widzowie. Wolverine pojawił się też gościnnie w kreskówce o Człowieku Pająku z połowy lat 90., aż w końcu nastał XXI wiek i bohater trafił do kin będąc obdarzonym twarzą Hugh Jackmana.

Aktor wystąpił jako Logan aż ośmiokrotnie, z czego ostatnia produkcją z jego udziałem w roli Wolverine'a było „X-Men: Apocalypse”. Zobaczcie ewolucję Rosomaka w kinie i telewizji:

Wolverine doczeka się kolejnego obrazu ze swoim udziałem, który będzie oznaczony kategorią wiekową R. Hugh Jackman zapowiedział, że będzie to ostatnia część serii z jego osobą:

Mamy już prawie gotowy scenariusz. Dostałem go dwa dni temu i zbliżamy się do jego ukończenia. Można to zauważyć po mojej twarzy. Zapuszczam zarost, bo już niedługo ruszamy ze zdjęciami. Powtarzam to każdemu, że to będzie mój ostatni film jako Wolverine. Chcę, żeby był perfekcyjny.

W obsadzie są również Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Richard E. Grant i Elizabeth Rodriguez. Reżyseruje James Mangold, autor „Wolverine'a” z 2013 roku. Premierę filmu zaplanowano na 3 marca 2017.

Które wcielenie Wolverine'a lubicie najbardziej?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.