07.02.2019 10:36

"Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" trafi w Polsce do kin, nie na Netfliksa

Nadchodząca produkcja opowiadająca o Tedzie Bundym z Zakiem Efronem w roli głównej pojawi się w polskich kinach - takie informacje otrzymaliśmy od dystrybutora filmu.

Zac Efron Ted Bundy
foto: kadr z wideo

Na początku lutego 2019 roku świat obiegła informacja, że prawa do pokazywania filmu "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" w USA zakupił Netflix. Jak to jednak bywa, media również w naszym kraju postanowiły podłapać temat, wprowadzając nieco zamieszania i pisząc, że "Produkcja o Tedzie Bundym trafi na Netfliksa", jednocześnie nie tłumacząc, że chodzi o rynek USA. 

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile z premierą w kinach

Do sprawy ustosunkował się polski dystrybutor filmu, firma Best Film. Jak poinformowała Izabela Wierzbińska, szefowa PR-u w firmie, Best Film ma na 2019 rok plany dystrybucyjne dotyczące "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" i nie rozmawiała na temat produkcji z Netfliksem, ani innymi platformami VOD:

"

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o zakupie przez Netflix filmu "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" w reżyserii Joe Berlingera uprzejmie informujemy, że firma Best Film posiada prawa do filmu na wszystkie pola eksploatacji na terenie Polski. Obecnie nie prowadzimy rozmów z Netflixem ani żadną inną platformą vod.  "

Dystrybutor udostępnił również polską wersję zwiastuna "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile":

Ted Bundy
Ted Bundy
Przeczytaj także "Zabij mnie, tatuśku". Netflix apeluje, by nie idealizować Teda Bundy'ego

Film o Tedzie Bundym - kiedy premiera?

Film opowiada o seryjnym mordercy Tedzie Bundym (Zac Efron), którego zbrodnie wstrząsnęły Ameryką w latach 70. Sednem historii jest relacja Bundy'ego z jego dziewczyną Elizabeth Kloepfer (Lily Collins), która nie wiedziała o mrocznej stronie swojego partnera. W filmie wystąpią również Haley Joel Osment, Jim Parsons, John Malkovich, a także James Hetfield z Metalliki, dla którego będzie to debiut aktorski.

Zobacz także: >> Ofiara Bundy'ego: on był szarmancki <<

Na razie data premiery filmu w Polsce pozostaje nieznana. 

Kamil Kacperski