04.02.2019 13:38

Fajne filmy, śmieszne filmy, dobre filmy. Najlepsze horrory, komedie romantyczne, filmy akcji i wojenne

Horror, filmy akcji, komedie romantyczne, filmy młodzieżowe i animowane to produkcje, które ogląda chyba każdy. Lubimy się bać, śmiać i wzruszać. Filmy z tych gatunków potrafią poprawić humor i wywołać u widza konkretne emocje. 

Plakaty filmów
fot: materiały prasowe

W wolnym czasie z przyjemnością siadamy przed telewizorem. Dobre filmy są świetnym sposobem na poprawę humoru czy odstresowanie się po ciężkim dniu. Jednak bardzo często pojawia się pytanie, co warto obejrzeć? Horror, film akcji, komedia romantyczna, a może film wojenny? Jeśli nie macie pomysłu, co włączyć, przybywamy z pomocą. 

Dobre filmy akcji mają to do siebie, że trzymają w napięciu. Komedie romantyczne oglądają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Jednak każdy z nas marzy o miłości rodem z romantycznych filmów. Jeśli jesteście ciekawi, jakie filmy mają do zaoferowania konkretne gatunki, zapraszamy do lektury. 

Horrory, komedie romantyczne, najlepsze filmy akcji i inne

Horror - najlepsze filmy

Duchy, demony, potwory to najczęściej wykorzystywane postaci w filmach grozy. Ich zadaniem jest wywołanie u widza strachu, niepokoju, obrzydzenia czy szoku. Jednak najbardziej boimy się duchów. Dlaczego? Ludzkość od zawsze interesowało życie pozaziemskie. Spotkanie ze zjawą, która może przybrać dowolny kształt, często powoduje u odbiorcy określone emocje. Główni bohaterowie muszą stawić czoła złym mocom, wziąć sprawy w swoje ręce i pokonać przerażającą istotę. "Paranormal Activity" czy "The Ring" to filmy, które zapamięta się na długo. Dwa lata temu powstało wiele dobrych filmów grozy. Wśród horrorów 2017 wyróżnia się "To", "Veronica" i "Uciekaj". 

Egzorcysta
Egzorcysta
Przeczytaj także Top 10 najstraszniejszych horrorów wszech czasów

Najlepsze komedie romantyczne 

Według niektórych komedie romantyczne przeżyły już czas swojej świetności. Okazuje się jednak, że spora część osób twierdzi, że ten gatunek powoli się odradza i to w najlepszym momencie. Już 14 lutego obchodzimy walentynki, jest więc jeszcze chwila na przygotowanie najlepszych filmów romantycznych, które możecie obejrzeć ze swoją drugą połówką. Sporą ilość fajnych filmów romantycznych możemy obejrzeć na Netflixie. Producenci systematycznie wrzucają nowe pozycję do katalogu i dzięki temu nasze wieczory robią się przyjemniejsze. Które komedie romantyczne warto obejrzeć? Z pewnością "Pretty Woman" czy "To właśnie miłość". 

Najlepsze komedie romantyczne
Najlepsze komedie romantyczne
Przeczytaj także TOP 25: Najlepsze komedie romantyczne wszech czasów

Filmy akcji trzymające w napięciu

Dobre filmy akcji powinny trzymać w napięciu od początku do końca. Okazuje się, że ten gatunek jest uważany za jeden z najpopularniejszych. Bardzo dużo produkcji osiągnęło miano kultowych, a wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez obejrzenia fajnego filmu akcji. Na ekranie bardzo często możemy zobaczyć takich aktorów jak: Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Tom Cruise czy Mel Gibson. Nie ma przecież osoby, która nie oglądała "Zabójczej broni" czy "Szklanej pułapki". 

filmy akcji
filmy akcji
Przeczytaj także TOP 30: Najlepsze filmy akcji trzymające w napięciu

Polecane filmy wojenne

Cała historia filmu wojennego zaczęła się w dobie kina niemego. Po zakończeniu I Wojny Światowej, Charlie Chaplin nakręcił "Charlie żołnierzem". Produkcja z 1918 roku zyskała miano kultowej, a film jest pierwszym, jaki powstał w tym gatunku. Obecnie spora część wojennych ekranizacji pochłania ogromny budżet chcąc tym samym jak najlepiej odwzorować ogrom i okrucieństwo oraz straty i szkody, które niesie za sobą wojna. 

Przełęcz ocalonych
Przełęcz ocalonych
Przeczytaj także TOP 10: Najlepsze filmy wojenne wszech czasów

Filmy młodzieżowe - dobre produkcje dla nastolatków

Komedie o nastolatkach to jedne z najlepszych filmów młodzieżowych. Wiele z nich dostępne jest na Netflixie. Produkcje najczęściej opowiadają o nastoletniej miłości, problemach sercowych i konfliktach z rodzicami. Ten gatunek zainteresuje nawet osoby starsze, bo obok tych filmów ciężko jest przejść obojętnie. Wśród młodzieżowych produkcji znajdą się również fajne komedie i dobre filmy dla całej rodziny. 

najlepsze filmy młodzieżowe
najlepsze filmy młodzieżowe
Przeczytaj także TOP 15: Młodzieżowe filmy, które warto obejrzeć, najlepsze filmy dla nastolatków

Filmy animowane - najpiękniejsze bajki

Kto z Was pamięta "Króla lwa" i "Piękną i Bestię"? Chyba każdy. Kochamy wracać do tych bajek. Cenimy je za subtelność, za historie, które czasem bawią nas do łez, a kiedy indziej wzruszają. Pionierem w tworzeniu filmów animowanych jest Walt Disney. Każdy, kto chociaż raz widział dobre filmy Disneya wie, że warto je oglądać. Wiele osób wychowywało się na tych bajkach i darzy je ogromnym sentymentem. Jesteście ciekawi, jakie są najlepsze bajki Disenya? 

Najlepsze bajki Disneya
Najlepsze bajki Disneya
Przeczytaj także Top 15: Najlepsze filmy Disneya wszech czasów, które warto obejrzeć

Filmy science fiction o kosmosie i UFO

Najczęściej poruszają tematykę przyszłości, życia na innych planetach, podróży w czasie i nadprzyrodzonych zdolności. W produkcjach tego gatunku królują roboty, cyborgi, obce formy życia i statki kosmiczne. Film Stanleya Kubricka "2001: Odyseja kosmiczna" wprowadził science fiction na salony, a po sukcesie "Gwiezdnych wojen" w 1977  roku świat oszalał na punkcie tego gatunku. Wśród najlepszych filmów sci-fi możemy wyróżnić "Star Treka", "Coś", "12 małp" i wiele innych tytułów, które z pewnością kojarzy każdy z Was. 

najlepsze filmy science fiction
najlepsze filmy science fiction
Przeczytaj także Top 15: Najlepsze filmy z gatunku science fiction wszech czasów

Filmy katastroficzne o końcu świata

Koniec świata i katastrofy to tematy, które wzbudzają wiele emocji u odbiorcy. Filmy, które poruszają właśnie taką tematykę są bardzo chętnie oglądane. Dlaczego? Nie ukrywajmy, że większość z zaciekawieniem patrzy na katastrofy, które spadają na świat (najczęściej kataklizmy i końce świata dotykają jedynie Stany Zjednoczone). Jesteśmy ciekawi, jakby mógł wyglądać koniec świata czy anomalia prowadząca do sieci katastrof. Produkcje tego typu wywołują u nas wiele emocji. "2012", "Pojutrze" czy "San Andreas" to tylko garść tytułów, które podsuwają nam wizję kataklizmów.

Najlpopularniejsze filmy katastroficzne
Najlpopularniejsze filmy katastroficzne
Przeczytaj także TOP 25: Najpopularniejsze filmy katastroficzne w historii

Filmy dokumentalne - ranking najciekawszych

Ten gatunek przedstawia historie, które są oparte na faktach lub poruszają aktualne problemy. Bardzo bogatą bibliotekę filmów dokumentalnych ma platforma Netflix, ale nie tylko. Bardzo dużo filmów dokumentalnych można obejrzeć online, za darmo. Twórcy często chcą zwrócić uwagę odbiorcy na tematy poważne i nie cierpiące zwłoki. Dokumenty często ukazują różne niepokojące zjawiska, wydarzenia czy osoby, które mogą zaciekawić odbiorcę. Co warto obejrzeć? Z pewnością "Making  a Murderer" czy "Schody", które są dostępne na Netflixie.

Netflix
Netflix
Przeczytaj także Netflix: TOP 10 najlepszych dokumentów Netflixa

Który gatunek filmowy jest Waszym ulubionym?

Karolina Woźniak
Tagi: TOP