Fan Marvela odkrył po latach, że w serialu "X-Men: Ewolucja" pojawia się odniesienie do "Szkoły Czarownic"

Sergiusz Kurczuk
15.01.2019 14:44
Fan Marvela odkrył po latach, że w serialu "X-Men: Ewolucja" pojawia się odniesienie do "Szkoły Czarownic" Fot. print screen z Reddit.com

Pewien bystrooki miłośnik produkcji Marvela odkrył Easter Egg umieszczony w serialu "X-Men: Ewolucja". Chodzi o fragment jednego z odcinków łudząco podobny do sceny z filmu "Szkoła Czarownic".

Tak zwane Easter Eggi nie są jedynie domeną współczesnych twórców filmów i seriali. W dobie przed internetem również istniały tego typu smaczki przeznaczone dla określonej grupy widzów, ale o wiele trudniej było je znaleźć i nagłośnić ich istnienie. Na szczęście czasy się zmieniły i teraz mało który szczegół produkcji kinowych i telewizyjnych pozostaje niezauważony. Czasem zdarza się, że niektóre oczka puszczone przez twórców w kierunku odbiorców zostają dostrzeżone po wielu latach od premiery. Tak właśnie było w przypadku serialu animowanego "X-Men: Ewolucja", w którym pojawiła się scena żywcem wyjęta z filmu "Szkoła Czarownic".

"X-Men: Ewolucja" jak "Szkoła Czarownic"

Co łączy ze sobą serial oparty na komiksach Marvela i film fantasy z elementami horroru dla nastolatków? Pozornie nie wiele, ale gdyby przyjrzeć się dokładniej głównym bohaterom, można zauważyć pewne zbieżności. W obu przypadkach protagoniści chodzą do liceum, ukrywając przed światem swoje niezwykłe umiejętności. Produkcja w reżyserii Andrew Fleminga z 1996 roku opowiada o grupie uczennic z Los Angeles, które tak naprawdę pochodzą z rodu czarownic. Szybko okazuje się, że magiczne zdolności, zaczynają rujnować ich przyjaźń.

"X-Men: Ewolucja" to serial animowany, który powstał w roku 2000. Chociaż opowiada zmienioną historię znaną z klasycznych komiksów Marvela, ukazując członków X-Men jako nastolatków, w produkcji pojawiło się wiele odniesień do ikonicznych momentów z papierowego uniwersum. Serial wpłynął nawet na ten świat, bo to właśnie w nim zadebiutowała postać X-23, która po jakimś czasie trafiła na karty komiksów.

Jak jednak te dwie historie zostały ze sobą związane? Na serwisie Reddit pojawił GIF, udowadniający, że twórcy serialu "X-Men: Ewolucja" postanowili złożyć hołd filmowi "Szkoła Czarownic". Zrobili to, odtwarzając jedną ze scen filmu. Chodzi o moment, w którym główne bohaterki przechadzają się po terenie szkoły. W animowanych przygodach nastoletnich X-Men widzimy bardzo podobną scenę. Jean Grey, Kitty Pryde, Rogue i Amara Aquilla idą szkolnym korytarzem, wykonując identyczne gesty, co bohaterki "Szkoły Czarownic".

Reddit Fot. foto: Pritn screen z Reddit.com

Powyższy przykład dowodzi, że istnieje jeszcze wiele Easter Eggów do odkrycia.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.