06.06.2018 14:41

Fan Marvela strollował swoją profesor prezentacją na temat Wakandy

Student postanowił sprawdzić wiedzę swojego wykładowcy, jednocześnie składając hołd superbohaterowi Marvela. 

Prezentacja o Wakandzie, Chawick Boseman jako T'challa
foto: DZastr22/YouTube, kadr z filmu Avengers: Infinity War

Trudno w to uwierzyć, że są na świecie osoby, które nie słyszały jeszcze o Wakandzie, vibranium, oraz przede wszystkim jej królu i obrońcy w jednej osobie. W marcu 2018 roku na ekrany kin wszedł film „Black Panther” z Chadwickiem Bosemanem w roli tytułowej, który podbił serca milionów widzów na całym świecie. Produkcja Ryana Cooglera szybko pobiła wszelkie rekordy oglądalności, stając się jednym z najlepiej zarabiających filmów o superbohaterach. Tyler Zastrow - student jednego z amerykańskich college'ów postanowił zrobić sobie mały żarcik i zupełnie na poważnie przygotował prezentację na temat... Wakandy.

„Black Panther” - prank na college'u

Wszyscy, ci, którzy jakimś cudem nie widzieli filmu „Black Panther”, powinni wiedzieć, że główny bohater jest królem afrykańskiego państwa o nazwie Wakanda. W rzeczywistości kraj nie istnieje, ale w świecie MCU jest jednym z najlepiej rozwiniętych technologicznie państw na świecie. Na serwisie Reddit pojawił się wpis na temat prezentacji przygotowanej na przedmiot sprzedaż międzynarodowa. Zastrow pod pseudonimem AlexeyShved1, opisał żart, który wywinął swojemu wykładowcy. Zamieścił też nagranie z prezentacji na kanale YouTube. 

Trwający ponad 10-minut wykład został poprowadzony ze stoickim spokojem. Autor prezentacji zupełnie serio opowiedział o historii Wakandy, jej złożach mineralnych i problemach w kontaktach ze światem zewnętrznym. Opisał śmierć poprzedniego króla, przejęcie tronu przez T'Challę, oraz konflikt wewnętrzny, którego tematem był film „Black Panther”. Wszystko zostało okraszone fotosami z produkcji Marvel Studios i animowanymi afrykańskimi zwierzątkami.

Nagranie powstało w wyniku dowcipu, który Zastrow rzucił podczas zajęć. Opowiedział o ostatnich wydarzeniach w Wakandzie, odnosząc się do fabuły filmu „Black Panther”. Wykładowczyni na tyle zainteresowała się tematem, że poprosiła o pełen wykład na temat nieistniejącego państwa. Na szczęście miała poczucie humoru i nie ukarała studenta, kiedy wyznał, że Wakanda to państwo istniejące jedynie w filmach i komiksach Marvela. Być może Zastrow powinien zastanowić się nad zmianą kierunku studiów, bo rozbawianie ludzi ma we krwi. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Black Panther Marvel Marvel Comics