Fan rozwiązał zagadkę Riddlera z nowego zwiastuna "The Batman"

24.08.2020 12:19
Fan rozwiązał zagadkę Riddlera z nowego zwiastuna "The Batman" Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

Sieć zawrzała, gdy w sobotę pojawił się pierwszy zwiastun filmu "The Batman". Klimatyczne wideo podbiło serca internautów, którzy czekali na bardziej detektywistyczną stronę człowieka-nietoperza. 

Głównym przestępcą w Gotham będzie tym razem Riddler, który skrupulatnie planuje swoje zbrodnie, urządzając sobie z Batmanem niezwykle niebezpieczną zabawę w kotka i myszkę. To zmusza młodego bohatera do użycia swoich umiejętności detektywistycznych i przechytrzenia Riddlera, aniżeli użycia mięśni do pokonania arcywymagającego wroga. 

The Batman - fan rozwiązał zagadkę Riddlera

W zwiastunie widzimy jak Jim Gordon zaczyna prowadzić śledztwo w sprawie morderstwa. Na miejscu zbrodni pojawia się kartka przeznaczona dla Batmana. Ta okazuje się być zagadką pozostawioną przez Riddlera i zadaje pytanie "What does a liar do when he's dead?" ("Co robi martwy kłamca?"). Na drugiej stronie znajduje się zaś kod z odpowiedzią.

Przeczytaj także

Według Andrew Lane'a na Twitterze, odpowiedź brzmi "He lies still" (podwójne znaczenie - "nadal kłamie", ale także "leży bez ruchu"):

Dla przypomnienia zwiastun:

Film "The Batman" ma zadebiutować w kinach już 1 października 2021 roku. W obsadzie znajdują się m.in. Robert Pattinson, Andy Serkis, Zoe Kravitz, Jeffrey Wright, Colin Farrell i Paul Dano. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.