02.02.2016 10:44

Fani Harry'ego Pottera złożyli hołd Alanowi Rickmanowi

Aktor miał na swoim koncie szereg różnych ról, jednak w świadomości widzów został przede wszystkim zapamiętany jako Severus Snape z serii filmów o Harrym Potterze. Nic więc dziwnego, że fani cyklu złożyli mu specyficzny hołd.

Fani Harry'ego Pottera złożyli hołd Alanowi Rickmanowi
foto: kadr z wideo; kadr z filmu

Alan Rickman odszedł od nas w wieku 69 lat. Aktora pożegnało już wiele osób z branży filmowej, w tym Daniel Radcliffe, gwiazdor ekranizacji książek J.K. Rowling. Podobnie chciały uczynić setki fanów serii. Jak wiadomo niekiedy prosty gest potrafi powiedzieć więcej niż tysiące słów.

Do całej sytuacji doszło w parku studia Universal w Orlando na Florydzie. Odbyło się tam wydarzenie Celebration of Harry Potter. Była to pierwsza tego typu impreza zrzeszająca fanów młodego czarodzieja, która odbyła się po śmierci Alana Rickmana. Czy można by było wyobrazić sobie bardziej odpowiedni moment i miejsce na oddanie mu czci?

Zebrani ludzie w symbolicznym geście wyciągnęli w powietrze swoje różdżki:

Ten sam czyn został wykonany u bram atrapy fikcyjnej szkoły magii, Hogwartu:

Przygody Harry'ego Pottera, czy to te spisane na papierze, czy uwiecznione na taśmie filmowej, stały się światowym fenomenem. J.K. Rowling próbuje kontynuować ten sukces - autorka napisała scenariusz do „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć”, dzieła będącego spin-offem słynnego cyklu. Obraz, którego reżyserem jest David Yates, można na dany moment zobaczyć w oficjalnym teaserze i w materiałach z planu.

1 lutego 2016 roku, również w Orlando, doszło do spotkania po latach części obsady filmów o Harrym Potterze. Obok siebie stanęli Bonnie Wright (Ginny Weasley), Rupert Grint (Ron Weasley), Matthew Lewis (Neville Longbottom), Katie Leung (Cho Chang) oraz Evanna Lynch (Luna Lovegood). Aktorów uwieczniono na wspólnym zdjęciu:

W ostatnich dniach fani Harry'ego Pottera musieli poczuć ogromną dawkę nostalgii.

Robert Skowronski
Tagi: Alan Rickman