Fani „Legionu samobójców” chcą zamknięcia Rotten Tomatoes

Robert Skowronski
03.08.2016 13:06
Fani „Legionu samobójców” chcą zamknięcia Rotten Tomatoes Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnta

Zniesmaczeni miłośnicy dzieł, które wyszły ze stajni DC Comics stworzyli petycję, w której domagają się zamknięcia Rotten Tomatoes.

Wspomniany serwis zbiera opinie o danym dziele płynące ze strony krytyków reprezentujących różne media. W ostatnim czasie doczekaliśmy się nawet polskiego odpowiednika Rotten Tomatoes.

Jak widać po tym jak wygląda strona „Legionu samobójców” w zagranicznym serwisie obraz w reżyserii Davida Ayera nie przypadł osobom piszącym o kinie do gustu:

1 Fot. foto: rottentomatoes.com

Zebrano w sumie 68 recenzji, z czego 45 stanowi krytykę obrazu o grupie antybohaterów. Tylko 24 teksty polecają obejrzenie filmu, którego obecna średnia ocena w serwisie wynosi 5,3/10. Jeszcze gorzej ma się sprawa z ostatnim dokonaniem Zacka Snydera, czyli „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. W tym przypadku zdołano zebrać 344 recenzje, w tym 250 negatywnych i 94 pozytywnych - średnia ocena filmu to 4,9/10.

W miłośnikach kinowego uniwersum DC zagotowało się. Ta zniewaga krwi wymaga! A przynajmniej stworzenia internetowej petycji, w której domaga się zamknięcia plującego na powyższe filmy serwisu. Podpisało ją już nieco ponad 9 tysięcy osób z 10 tysięcy potrzebnych. Jeżeli chcecie się do niej przyłączyć to jest dostępna pod TYM linkiem. W uzasadnieniu jej twórcy, którym jest osoba z Egiptu tytułująca się jako Abdullah Coldwater, możemy przeczytać zdawkowe:

Musimy zamknąć tę stronę, bo jej krytycy zawsze wystawiają uniwersum DC złe recenzje, to wpływa na opinię ludzi na temat naprawdę świetnych filmów.

Oczywiście raczej mało prawdopodobnym wydaje się, aby internetowa petycja przyczyniła się do zamknięcia cieszącego się ogromną popularnością serwisu. Ponadto mało trafionym zarzutem jest oskarżanie krytyków strony internetowej, gdyż Rotten Tomatoes jest agregatorem recenzji. Oznacza to, że zbiera opinię z innych, zewnętrznych mediów. Tym samym twórcy powinni się raczej domagać zamknięcia innych stron, czy też wydań papierowych dzienników i magazynów.

Dużo bardziej zasadna wydawała się petycja, której celem było odsunięcie Zacka Snydera od reżyserii innych dzieł DC. Cóż, jeżeli film jest po prostu niezbyt udany, to żadne pismo czy internetowa akcja nie jest już w stanie tego zmienić. Można tylko liczyć na to, że Abdullah Coldwater zwróci uwagę studia, które postara się w przyszłości dostarczyć lepiej dopracowane produkcje. Być może będzie to też lekcją pokory dla Davida Ayera, który podczas premiery „Legionu samobójców” wygłosił: „Je*ać Marvela”.

Jednak sam zainteresowany broni swojego dokonania:

Kocham ten film i wierzę w niego. Zrobiłem go dla fanów, to najlepsze doświadczenie w moim życiu.

Widzowie już niejednokrotnie udowodnili nam, że za sprawą internetowych petycji potrafią okazać swoje niezadowolenie, oddanie dla danego tytułu lub też działanie w celu osiągnięcia czegoś „większego”. Niektórzy chcieli bojkotować serial „The Walking Dead”, inni próbowali ratować „Constantine”, a jeszcze inni domagali się postaci LGBT w „Gwiezdnych wojnach”.

Co sądzicie o powstałej petycji?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.