Fani „Ligi Sprawiedliwości” chcą zobaczyć reżyserską wersję filmu

Sergiusz Kurczuk
20.11.2017 10:28
Fani „Ligi Sprawiedliwości” chcą zobaczyć reżyserską wersję filmu Fot. Clasos.com.mx / Splash News/East News

Fani „Ligi Sprawiedliwości” stworzyli petycję, w której proszą studio Warner Bros. o reżyserską wersję filmu. Czy niebawem zobaczymy, jak pierwotnie miała wyglądać produkcja o największych herosach DC Comics?

Chociaż Liga Sprawiedliwości w komiksach zadebiutowała przed Avengers, to filmowa wersja przygód największych bohaterów Marvela jako pierwsza ujrzała światło dzienne. Fani Supermana, Batmana, Wonder Woman, Falsha Cyborga i Aquamana musieli uzbroić się w cierpliwość. Po drodze do premiery pojawiło się kilka perturbacji na drodze twórców filmowej „Ligi Sprawiedliwości”. Najpoważniejszą z nich było zastępstwo reżysera. Film miał w całości powołać do życia Zack Snyder. Tragedia w rodzinie filmowca sprawiła, że „Ligę Sprawiedliwości” dokończył Joss Whedon.

Reżyser „Avengers” wprowadził wiele poprawek do pomysłu Snydera. Teraz, już po premierze „Ligi Sprawiedliwości”, fani filmu marzą, by zobaczyć go w reżyserskiej wersji. W tym celu stworzyli petycję, którą podpisało już ponad 50 tysięcy osób z całego świata. Widzowie nie tylko domagają się oryginalnej wersji, ale również przywrócenia pierwotnej ścieżki dźwiękowej. 

„Liga Sprawiedliwości” jest kulminacją historii o kosmitach i rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w DCEU. Fani czekali przez lata, a niektórzy dekady, żeby film w końcu pojawił się na dużym ekranie. 2-godzinny czas trwania jest brakiem szacunku wobec wizji Zacka Snydera i fanów, który czekali ponad rok, żeby zobaczyć koniec historii o kosmitach. Nie jest to przypadek bez precedensu, ponieważ Warner Bros. wypuściło film „Batman v Superman: Świat Sprawiedliwości” w wersji Ultimate Edition przywracającą znaczną ilość scen wyciętych z wersji kinowej. 

Dłuższa i bardziej rozbudowana wersja jest całkowicie uzasadniona, ponieważ tuż po premierze filmu sami aktorzy ujawnili, że wiele scen z ich udziałem zostało usuniętych. Okrojono również wątki postaci takich, jak Lex Luthor czy Iris West, które pojawiły się w produkcji, ale na krótka chwilę. Trudno jednak wyobrazić sobie, żeby studio Warner Bros. zdecydowało się na stworzenie nowej edycji „Ligi Sprawiedliwości”,  ponieważ Joss Whedon zmodyfikował około 30% filmu. Ale, kto wie? 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.