19.06.2017 13:12

Fani „Star Treka” i „Gwiezdnych wojen” zmierzyli się w tańcu. Kto wygrał?

Debata, która saga wiedzie prym w kosmosie jest od dawna nierozstrzygnięta. Jednak pewni dość gibcy fani postanowili to zmienić. 

Fani „Star Treka” i „Gwiezdnych wojen” zmierzyli się w tańcu. Kto wygrał?
foto: kadr z filmu

W mieście Fresno z Kalifornii odbyła się dość niezwykła batalia fanów dwóch wielkich franczyz – „Gwiezdnych wojen” oraz „Star Treka”. Podczas przerwy na meczu baseballowym, B-Boysi obu stron za pomocą swoich umiejętności tanecznych postanowili wskazać, która seria jest lepsza. Zobaczcie ich popisy:

Mecz Fresno Grizzlies należał do nietuzinkowych ze względu na inicjatywę, która zachęcała widownię do przyjścia na niego w przebraniu swojej ulubionej postaci z „Gwiezdnych wojen”. Jednak dobrą zabawę przerwali pewni żartownisie, którzy pojawili się w kostiumach załogi Enterprise. Bitwa była nieunikniona. Co zabawne, grupa taneczna od strony George’a Lucasa wparowała na boisko przy dźwiękach muzyki z słynnego spaghetti westernu, „Dobry, zły i brzydki” Sergio Leone. Choć fan „Star Treka” był pierwszy, to jego ruchy nie miały szansy z breakdancingującym Jedi. Zwycięzcy mogli być tylko jedni.

Rzecz jasna najlepszym rozwiązaniem, aby wskazać kto jest lepszy, byłoby wrzucenie wszystkich bohaterów obu serii do jednego filmu. Jest więcej niż pewne, że walka Sokoła Millennium z Enterprisem gdzieś w kosmosie, czy Szturmowców z Klingonami, byłaby wielkim hitem komercyjnym. Jednak „Star Trek” należy do Paramount, zaś „Gwiezdny wojny” do Disneya, więc tego typu crossover jest póki co rzeczą nierealną. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że ten sam człowiek odpowiadał za sukcesy obu serii w XXI wieku: J. J. Abrams.

Ostatni film z „Star Trekiem” mieliśmy w 2016 roku, ale jego wynik finansowy pozostawiał wiele do życzenia. Przed nami za to serial „Star Trek: Discovery”, który ma być powrotem do korzeni serii. W przypadku „Gwiezdnych wojen” czeka nas 8. część serii „Ostatni Jedi”, która do kin trafi 14 grudnia 2017 roku

Kamil Dachnij
Tagi: Star Trek Star Wars