26.03.2019 18:16

Fani chcą usunąć Amber Heard z "Aquamana 2", bo znęcała się nad Johnnym Deppem

Powstała petycja dotycząca występów Amber Heard w filmie "Aquaman 2" - prawie 15 tysięcy osób chce usunąć aktorkę z nadchodzącej produkcji o podwodnym herosie.

Amber Heard i Johnny Depp
foto: Marechal Aurore/ABACA/EAST NEWS

Pierwsza odsłona "Aquamana" okazała się ogromnym sukcesem komercyjnym dla DC i Warner Bros. Film zarobił bowiem ponad miliard dolarów w światowym box-offisie i doczekał się też całkiem niezłych ocen od krytyków. Fani pokochali podwodnego renegata (w tej roli Jason Momoa), a także polubili postaci drugoplanowe - jego rodziców, Atlannę i Toma (Nicole Kidman i Temuera Morrison) oraz przyszłą królową Atlantydy, Merę (Amber Heard). 

Aquaman 2 bez Amber Heard? Fani stworzyli petycję

Heard odniosła ogromny sukces razem z innymi członkami obsady "Aquamana", jednak jej rozwód z Johnnym Deppem odbił się szerokim echem w świecie plotkarskim. Nie chcemy wchodzić w szczegóły ich życia prywatnego, ani dochodzić, kto zawinił, jednak pewne jest jedno - Heard oskarżyła Johnny'ego Deppa o znęcanie się nad nią. Aktor natomiast pozwał ją i zażądał od niej 50 milionów dolarów odszkodowania.

Z tego powodu, fani chcą usunięcia Amber Heard z filmu "Aquaman 2". Na portalu Change.org pojawiła się w tej sprawie petycja, którą podpisało prawie 13 tysięcy osób. W uzasadnieniu przygotowanym przez jej twórców możemy przeczytać, że:

"

Amber Heard znęcała się nad Johnnym Deppem. W pozwie przygotowanym przez aktora dowiadujemy się, że w ich związku dochodziło do wielu rękoczynów, w których ofiarą był Johnny Depp - Heard rzekomo uderzyła go dwukrotnie w twarz, a kiedy indziej rozcięła mu palec za pomocą rozciętej butelki wódki, a jego palec musiał zostać przyszyty operacyjnie. Będzie miał bliznę do końca życia.

Wcześniej w 2009 roku została aresztowana, ponieważ znęcała się nad swoim poprzednią partnerką, Tasyą Van Ree, co tylko potwierdza jej doświadczenie w przemocy domowej.  "

W petycji możemy również przeczytać, że Heard rzekomo sfabrykowała wszelkie dowody dotyczące jej zarzutów wobec Deppa. Twórcy zaapelowali również do Warner Bros. i DC, aby ci "nie popularyzowali kobiety odpowiedzialnej za znęcanie się nad swoimi partnerami", a także zachęcili ich do "podjęcia dobrej decyzji", którą ma być usunięcie Amber Heard z obsady "Aquamana 2".

Henry Cavill przebrał się za Aquamana i strollował Jasona Momoę
Henry Cavill przebrał się za Aquamana i strollował Jasona Momoę
Przeczytaj także Henry Cavill przebrał się za Aquamana i strollował Jasona Momoę

Aquaman 2 - data premiery

Cóż, jeżeli sąd faktycznie uzna Amber Heard winną czynów, o które oskarża ją w pozwie Depp, to Warner Bros. będzie zmuszony usunąć aktorkę z "Aquamana 2" i raczej żadna petycja nie będzie miała wpływu na decyzję twórców kontynuacji przygód Arthura Curry'ego. Na tą będziemy musieli niestety jeszcze sporo poczekać - film "Aquaman 2" trafi bowiem do kin dopiero w grudniu 2022 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Johnny Depp News Aquaman