Fani oddali hołd Carrie Fisher mieczami świetlnymi
Robert Skowronski
30.12.2016 08:20
Fani oddali hołd Carrie Fisher mieczami świetlnymi Fot. kadr z wideo

Mając do czynienia z odejściem odtwórczyni tak wyjątkowej roli nie ma co myśleć o standardowym zapaleniu znicza. Oto jak fani uhonorowali Carrie Fisher przy pomocy mieczy świetlnych.

Aktorka zmarła 27 grudnia 2016 roku w wieku 60 lat. Zaledwie kilka dni wcześniej przeszła zawał na pokładzie samolotu i choć dochodziły do nas wiadomości o tym, że stan jej zdrowia jest stabilny, tak jednak ostatecznie doszło do zgonu. Po tej informacji sieć wypełniła się wspomnieniami o zmarłej płynącymi z całego Hollywood i nie tylko. Rozpaczali również fani „Gwiezdnych wojen”, jednak postanowili zrobić coś, co odda hołd ich idolce, jak i zapisze się na kartach historii. 

Miłośnicy najsłynniejszej sagi science fiction zebrali się w Anaheim w Kalifornii, gdzie wznieśli w powietrze miecze świetlne. O akcji opowiedział jej organizator Jeff Rowan:

To była przypadkowa rzecz. Stwierdziłem, że powinniśmy oddać jej hołd, a pasowało do tego czuwanie z mieczami świetlnymi, nawet jeżeli w filmie nigdy takowego nie trzymała w rękach. Według nas był to jednak odpowiedni sposób, żeby się pożegnać.

Niki Powers była jedną z uczestniczek wydarzenia:

Księżniczka Leia jest wzorem do naśladowania. To silny charakter dla kobiet i małych dziewczynek. To niesamowicie przykre, że Carrie Fisher nie żyje, ale dziedzictwo Lei będzie wieczne.

Akcja, w której wzięło udział kilkaset osób, odbyła się na jednej z uliczek kalifornijskiego Disneylandu, a oto jak wyglądała:

W poniższym wideo zobaczycie również jak wygląda prowizoryczna gwiazda w hollywoodzkim Walk of Fame, której doczekała się pośmiertnie Carrie Fisher od swoich fanów:

Podobne wydarzenie miało również miejsce w kinie Alamo Drafthouse w Austin w Teksasie.

Carrie Fisher zobaczymy po raz ostatni na ekranie w „Gwiezdnych wojnach: Epizodzie VIII”. To dlatego, że udało się zarejestrować sceny z jej udziałem przed jej śmiercią. W sieci pojawiło się zdjęcie z planu filmu, na którym widać aktorkę u boku Marka Hamilla.

Dzień po śmierci Carrie Fisher odeszła również jej matka, Debbie Reynolds.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.