30.12.2016 08:20

Fani oddali hołd Carrie Fisher mieczami świetlnymi

Mając do czynienia z odejściem odtwórczyni tak wyjątkowej roli nie ma co myśleć o standardowym zapaleniu znicza. Oto jak fani uhonorowali Carrie Fisher przy pomocy mieczy świetlnych.

Fani oddali hołd Carrie Fisher mieczami świetlnymi
foto: kadr z wideo

Aktorka zmarła 27 grudnia 2016 roku w wieku 60 lat. Zaledwie kilka dni wcześniej przeszła zawał na pokładzie samolotu i choć dochodziły do nas wiadomości o tym, że stan jej zdrowia jest stabilny, tak jednak ostatecznie doszło do zgonu. Po tej informacji sieć wypełniła się wspomnieniami o zmarłej płynącymi z całego Hollywood i nie tylko. Rozpaczali również fani „Gwiezdnych wojen”, jednak postanowili zrobić coś, co odda hołd ich idolce, jak i zapisze się na kartach historii. 

Miłośnicy najsłynniejszej sagi science fiction zebrali się w Anaheim w Kalifornii, gdzie wznieśli w powietrze miecze świetlne. O akcji opowiedział jej organizator Jeff Rowan:

"

To była przypadkowa rzecz. Stwierdziłem, że powinniśmy oddać jej hołd, a pasowało do tego czuwanie z mieczami świetlnymi, nawet jeżeli w filmie nigdy takowego nie trzymała w rękach. Według nas był to jednak odpowiedni sposób, żeby się pożegnać. "

Niki Powers była jedną z uczestniczek wydarzenia:

"

Księżniczka Leia jest wzorem do naśladowania. To silny charakter dla kobiet i małych dziewczynek. To niesamowicie przykre, że Carrie Fisher nie żyje, ale dziedzictwo Lei będzie wieczne. "

Akcja, w której wzięło udział kilkaset osób, odbyła się na jednej z uliczek kalifornijskiego Disneylandu, a oto jak wyglądała:

W poniższym wideo zobaczycie również jak wygląda prowizoryczna gwiazda w hollywoodzkim Walk of Fame, której doczekała się pośmiertnie Carrie Fisher od swoich fanów:

Podobne wydarzenie miało również miejsce w kinie Alamo Drafthouse w Austin w Teksasie.

Carrie Fisher zobaczymy po raz ostatni na ekranie w „Gwiezdnych wojnach: Epizodzie VIII”. To dlatego, że udało się zarejestrować sceny z jej udziałem przed jej śmiercią. W sieci pojawiło się zdjęcie z planu filmu, na którym widać aktorkę u boku Marka Hamilla.

Dzień po śmierci Carrie Fisher odeszła również jej matka, Debbie Reynolds.

Robert Skowronski
Tagi: News Star Wars