Fani przeoczyli istotny szczegół w zwiastunie "Avengers: Endgame"

Sergiusz Kurczuk
19.03.2019 13:12
Fani przeoczyli istotny szczegół w zwiastunie "Avengers: Endgame" Fot. kadr z filmu Ant-Man i Wasp

W najnowszym zwiastunie "Avengers: Endgame" pojawia się detal dotyczący fabuły 22. produkcji Marvel Studios, potwierdzający domysły fanów.

UWAGA! Artykuł może zawierać spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Twórcy "Avengers: Endgame" postanowili zaskoczyć swoich fanów i w drugim tygodniu marca 2019 roku wypuścili zupełnie nowy zwiastun filmu. Pojawiło się w nim wiele ciekawych elementów, między innymi Kapitan Marvel rozmawiającą z Thorem, powrót na Ziemię Tony'ego Starka, czy Nebulę, która dołączyła do grupy. Okazuje się jednak, że nie wszystkie detale zostały wyłapane od razu. Fani odkryli kolejne interesujące wskazówki ukryte przez twórców.

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" - zwiastun potwierdza wykorzystanie Quantum Realm?

Marketing nadchodzącej 4. części "Avengers" obejmuje wszystkie popularne platformy społecznościowe. Chociaż głównym medium do prezentowania zwiastunów jest obecnie YouTube, zwiastun "Endgame" trafił również na Instagram. Wersja zapowiedzi dostosowana do tego serwisu sprawiła, że fanom rzucił się w oczy element niewidoczny w tradycyjnym formacie wideo. Chodzi o scenę, w której Scott Lang stoi przed domem swojej córki Cassie i z niedowierzaniem patrzy na słup z ogłoszeniami na temat zaginionych osób. Na Twitterze Nação Marvel‏ zauważono, że Ant-Man opiera o coś swoją prawą dłoń.

Bystroocy fani dostrzegli, że Scott najprawdopodobniej trzyma w ręce uchwyt walizki, którą doskonale pamiętają widzowie filmu "Ant-Man i Wasp". Chodzi o laboratorium Hanka Pyma, który za pomocą swojej technologii potrafił zmniejszyć cały wielopiętrowy budynek do rozmiaru bagażu. Prawdopodobnie scena ukazuje Langa zmierzającego do siedziby Avengers z całym dorobkiem naukowym pierwszego Ant-Mana. Oznacza to, że domysły na temat Quantum Realm jako środka do cofnięcia zniszczeń dokonanych przez Thanosa mogą być słuszne. Nadal nie wiadomo jednak, w jaki sposób Scott wydostał się z miniaturowego uniwersum.

"Avengers: Endgame" - Hawkeye był w areszcie domowym

Instagramowy zwiastun potwierdza również miejsce pobytu Clinta Bartona podczas wydarzeń z filmu "Avengers: Infinity War". Fani byli rozczarowani, że w walce z Szalonym Tytanem zabrakło Ant-Mana i Hawkeye'a. Ostatni raz widzieliśmy ich pod koniec "Civil War" uwięzionych w podwodnym więzieniu o nazwie Raft. W filmie "Ant-Man i Wasp" wyjaśniono, że Scott Lang spędził dwa lata życia w areszcie domowym. Nie mógł opuszczać miejsca zamieszkania, ponieważ był monitorowany za pomocą specjalnej opaski na nodze. Wygląda na to, że podobny los spotkał Hawkeye'a. Zauważył to użytkownik Reddita znany jako armablo.

Avengers: Endgame Fot. foto: print screen z Reddit

W scenie, w której Clint uczy strzelać z łuku tajemniczą dziewczynę, widać wyraźnie, że na jego nodze znajduje się podobna opaska z nadajnikiem. Oznacza to, że uczennica Hawkeye'a to jego córka i Barton podobnie jak Lang nie walczył u boku dawnych druhów, ponieważ nie mógł opuścić terenu własnej posesji.

"Avengers: Endgame" - Avengers wykorzystają statek Strażników Galaktyki

Trzecim tropem, na który wpadli fani Marvela, jest statek, wykorzystany przez Avengers do odnalezienia Thanosa. W opisie jednej ze scen filmu, który trafił do sieci w dzień premiery "Kapitan Marvel", pojawił się fragment, mówiący o superbohaterach, którzy wsiadają na pokład pojazdu i odlatują w przestrzeń kosmiczną. W zwiastunie widzimy, że Black Widow i Hawkeye znajdują się na pokładzie jakiegoś statku. Większość z góry uznała, że to Quinjet. Jednak instagramowa wersja trailera zdradziła, że scena rozgrywa się w pojeździe o nazwie Bentar - statku Strażników Galaktyki, którym prawdopodobnie przylecieli Tony Stark i Nebula. Zauważył to użytkownik Reddita o nicku TSM.

Avengers: Endgame Fot. foto: print screen z Reddit

Jak widać, w zwiastunie ukryto wiele detali, które sugerują, jak potoczą się losy superbohaterów. Należy jednak pamiętać, że materiały użyte do promocji "Avengers: Endgame" pochodzą jedynie z pierwszych 20 minut filmu.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

22. film Marvel Studios trafi do kin 25 kwietnia 2019 roku. Co wydarzy się w produkcji reżyserowanej przez braci Russo? Przekonamy się za kilka tygodni.

>>Zobacz też: Poznaliśmy nazwę białych kostiumów z filmu "Avengers: Endgame"<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.