26.02.2019 09:58

Fani Marvela są zdenerwowani, że "Black Panther" nie wygrał Oscara za najlepszy film

Trudno "Black Panthera" nazwać przegranym Oscarów - w końcu film Marvel Studios zgarnął aż 3 statuetki, co czyni go najbardziej nagrodzonym filmem w historii gatunku zwanego kinem superbohaterskim. Są jednak tacy, którzy uważają, że produkcja powinna również wygrać w najważniejszej kategorii. 

Black Panther
foto: kadr z filmu "Black Panther"

Powiedzmy sobie szczerze - przegranie z "Green Bookiem" w kategorii "Najlepszy film" nie jest powodem do wstydu. W ogóle nominacja do najważniejszego Oscara jest ogromnym wyróżnieniem, z którego Marvel Studios i reżyser Ryan Coogler powinni być bardzo dumni. Oprócz tego wyjście z ceremonii z 3 statuetkami w rękach (najlepsze kostiumy, najlepsza scenografia oraz najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa) sprawia, że "Black Panther" jest oficjalnie najbardziej utytułowanym filmem superbohaterskim w historii Akademii.

Fani zdenerwowani, bo Black Panther nie zdobył Oscara za najlepszy film

Dotychczasowym rekordzistą był "Mroczny rycerz" Christophera Nolana, który miał 2 statuetki - jedna z nich przypadła tragicznie zmarłemu Heathowi Ledgerowi, który zdobył za rolę Jokera nagrodę w kategorii "Najlepszy aktor drugoplanowy". Druga była natomiast za najlepszy montaż dźwięku - w tej kategorii przegrał natomiast "Black Panther".

Zobacz także: >> CIA przypomina, że wibranium nie istnieje <<

Niestety, to nie usatysfakcjonowało fanów Marvela, którzy szybko podzielili się swoimi opiniami na Twitterze. Niektórzy zarzucili Akademii, że niewprowadzenie kategorii "Najlepszego filmu popularnego" spowodowało w końcu, że "Black Panther" nie mógł zdobyć statuetki, inni uważali zaś po prostu, że film o T'Challi był po prostu najlepszą produkcją jaką widzieli w 2018 roku, jednocześnie nazywając członków Akademii "idiotami":

Oscar
Oscar
Przeczytaj także Oscary 2019: wyniki - pełna lista zwycięzców. Czy "Zimna wojna" wygrała prestiżową nagrodę?

Na razie możemy się jedynie zastanawiać nad tym, czy powstający "Black Panther 2" zdoła powtórzyć sukces pierwszej odsłony filmu o afrykańskim superherosie. Niestety, nie wiemy, kiedy sequel pojawi się w kinach. Sam Black Panther pojawi się natomiast w "Avengers: Endgame". Jak poważna będzie jego rola? Tego dowiemy się po premierze produkcji, która odbędzie się 25 kwietnia 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Black Panther