Fani stworzyli mapę Google, która przedstawia wszystkie lokacje z MCU

Kamil Kacperski
22.03.2019 13:23
MCU Maps|undefined Fot. Google.com/maps

Nie macie planów na wakacje? A może tak wybrać się dookoła świata śladami postaci z MCU? Pomoże wam w tym mapa, którą przygotowali fani filmowego uniwersum. Zobaczcie sami.

"Avengers: Endgame" pojawią się w kinach już 26 kwietnia 2019 roku. Fani nie mogą się doczekać, aż zobaczą jak Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Kapitan Marvel i spółka, ponownie staną do walki z potężnym Thanosem. Szalony Tytan w "Avengers: Infinity War" zgładził połowę wszystkich żyjących istot we wszechświecie, co absolutnie zdruzgotało pozostałych przy życiu bohaterów. Do premiery filmu zostało jeszcze trochę czasu, dlatego fani postanowili go wykorzystać na zrobienie czegoś bardzo ciekawego.

Mapa MCU w aplikacji Google

Przygotowali bowiem za pomocą Google Maps oficjalną "Mapę MCU", w której możemy się bliżej zapoznać z lokalizacjami pojawiającymi się w kinowym uniwersum Marvela. Dlatego też znajdziemy przybliżone umiejscowienie domu Tony'ego Starka, siedzibę Avengers w Nowym Jorku, ale także np. lokalizację wodospadów, które inspirowały twórców podczas tworzenia Asgardu i Wakandy. Łącznie na mapie całego świata umieszczono prawie 1500 znaczników. Z pełną mapą możecie się zapoznać na Google Maps.

Te pochodzą nie tylko z filmowych przygód Avengers, ale także seriali Netfliksa ("Daredevil", "Jessica Jones", "Luke Cage", "Iron Fist", "Punisher" i "The Defenders"), "Agentów Tarczy" i "Cloak & Dagger". Mało tego - każda z lokalizacji jest krótko opisana. Możemy przeczytać, kiedy zadebiutowała w MCU, a także które sceny były kręcone w danym miejscu. Wystarczy rzucić okiem na to, jak wygląda mapa Nowego Jorku, żeby zobaczyć z jaką pieczołowitością wykonano te lokalizacje Marvel Cinematic Universe:

nowy jork Fot. foto: Google Maps
Przeczytaj także

Avengers: Endgame - data premiery

Tak jak wspomnieliśmy - film "Avengers: Endgame" pojawi się w kinach już 26 kwietnia 2019 roku. Następnym kinowym filmem jest "Spider-Man: Far From Home", który zadebiutuje w lipcu 2019 roku. Dalsze plany Marvel Studios nie są znane - twórcy zapowiedzieli w końcu sequele "Black Panthera", "Doktora Strange" i "Strażników Galaktyki", ale daty premiery tych produkcji nie są znane.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.