08.09.2020 11:10

Fani żądają powrotu Henry'ego Cavilla do roli Supermana. Tak bez powodu

Fani Supermana stawiają sprawę jasno - chcą powrotu Henry'ego Cavilla do roli Człowieka ze Stali. Na Twitterze nagle zaczął trendować #HenryCavillSuperman - czy Warner Bros. wysłucha widzów?

Fani żądają powrotu Henry'ego Cavilla do roli Supermana. Tak bez powodu
foto: Clay Enos/Warner Bros./courtesy Everett Collection/East News

Kiedy światu obwieszczono w 2011 roku, że nowym Supermanem zostaje mało znany brytyjski aktor o imieniu Henry Cavill nie wszyscy byli zadowoleni. Jak to - Superman grany przez Anglika? Przecież Człowiek ze Stali jest tak amerykański, że rywalizować z nim w tej kwestii może tylko futbol, Statua Wolności i hymn USA. 

Fani chcą powrotu Henry'ego Cavilla do roli Supermana

Potem jednak nadeszły pierwsze kadry, zwiastuny, aż w końcu sam film "Człowiek ze Stali". Okazało się, że Cavill nie tylko pasuje wizualnie do roli Clarka Kenta, ale też potrafi dobrze oddać bycie po prostu dobrym człowiekiem (oczywiście na tyle, na ile pozwalał mu scenariusz), co zawsze odróżniało Supermana od np. Batmana (sam Mroczny Rycerz często podkreślał różnicę w ich charakterach).

Jason Momoa i Henry Cavill
Jason Momoa i Henry Cavill
Przeczytaj także Jason Momoa w prequelu "Wiedźmina". Kogo zagra gwiazdor "Aquamana"?

Po dość udanym debiucie nadszedł jednak czas na "Batman v Superman" i "Ligę Sprawiedliwości", które były co najmniej rozczarowujące pod względem fabuły i scenariusza. Być może odbiór "Justice League" zmieni nadchodząca wersja reżyserska Zacka Snydera, która trwać będzie 4 godziny i zostanie podzielona na 4 krótsze części.

Fani muszą mieć nadzieję, że dobre przyjęcie "oryginalnej" wersji filmu zmieni zdanie włodarzy Warner Bros. i spowoduje ponowne zatrudnienie Cavilla do roli Supermana. Bo jedno jest pewne - wiele osób pragnie właśnie tego. Pokazał to chociażby fakt, iż na Twitterze kompletnie ni stąd, ni zowąd zaczął trendować tag #HenryCavillSuperman.

Fani Henry'ego Cavilla zachwycają się jego Sherlockiem Holmesem: "wygląda BOSKO"
Fani Henry'ego Cavilla zachwycają się jego Sherlockiem Holmesem: "wygląda BOSKO"
Przeczytaj także Fani Henry'ego Cavilla zachwycają się jego Sherlockiem Holmesem: "wygląda BOSKO"
Tagi: News Superman Henry Cavill